Notowania

hugo chavez
29.06.2011 13:31

Chavez w dresie uspokaja rodaków

Wenezuelska telewizja wyemitowała nagranie przedstawiające Chaveza po operacji, którą przeszedł 10 czerwca w Hawanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/CUBADEBATE)

Próbując rozwiać szerzące się w ostatnich dniach plotki dotyczące złego stanu zdrowia 56-letniego prezydenta Wenezueli Hugo Chaveza, władze tego kraju wyemitowały pierwsze od ponad dwóch tygodni nagranie wideo przedstawiające szefa państwa - pisze w środę EFE.

Zdjęcia te wczoraj wieczorem pokazały telewizje wenezuelska i kubańska. Widać na nich Chaveza rozmawiającego w ogrodzie ze swoim przyjacielem i sojusznikiem Fidelem Castro. W ponadminutowym nagraniu prezydent ubrany w dresy w kolorach wenezuelskiej flagi przegląda też wtorkowe wydanie oficjalnego kubańskiego dziennika _ Granma _. Wiadomość z folkową wenezuelską muzyką w tle zatytułowano _ Braterskie spotkanie Fidela i Chaveza, 28 czerwca _.

ZOBACZ NAGRANIE WYEMITOWANE W WENEZUELSKIEJ TELEWIZJI:

W studiu wenezuelskiej telewizji państwowej minister ds. komunikacji Andres Izarra komentował: _ Oglądamy bardzo dynamicznego prezydenta Chaveza. Dzisiaj z nim rozmawiałem i bardzo się wzruszyłem _. Dodał, że ma nadzieję, iż _ zdjęcia te uspokoiły naród _.

To pierwsze nagranie przedstawiające Chaveza po operacji, którą przeszedł 10 czerwca w Hawanie. Osiem dni po hospitalizacji opublikowano zdjęcia szefa państwa z Fidelem Castro i prezydentem Kuby Raulem Castro. Sam Chavez ujawnił, że przeszedł _ operację usunięcia ropnia miednicy _, jednak w internecie krążyły ostatnio pogłoski o tym, że cierpi on na raka prostaty.

Po wyemitowaniu zdjęć wiceprezydent Wenezueli Elias Jaua Milano poinformował Radę Ministrów, że tego dnia rozmawiał z Chavezem. Prezydent wydał mu polecenia dotyczące obchodów 200-lecia uzyskania niepodległości, które odbędą się 5 lipca. Władze mają nadzieję, że Chavez wróci do kraju na uroczystości, które zbiegają się ze szczytem przywódców państw regionu na wyspie Margarita. Nie poinformowano jednak, kiedy dokładnie Chavez ma opuścić Hawanę.

_ [ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t75536.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chavez;przekonal;studentow;zaczna;jesc,161,0,801441.html) Chavez przekonał studentów, zaczną jeść - Chavez dziękuje Wenezuelczykom za dojrzałość, dzięki której mogą znieść eksplozję kłamstw, oszczerstw i szantażu w sprawie stanu zdrowia prezydenta, które szerzy międzynarodowa i krajowa prawica _ - dodał wiceprezydent.

W weekend ukazujący się w Miami dziennik kubańskich emigrantów _ El Nuevo Herald _ napisał, że Chavez jest ciężko chory. _ - Nie jest to stan krytyczny, ale bardzo poważny _ - informowała gazeta, która powoływała się na _ źródła amerykańskiego wywiadu _.

W piątek minister spraw zagranicznych Wenezueli Nicolas Maduro Moros wspominał o toczonej przez prezydenta _ walce o zdrowie _, co zostało uznane za oficjalne potwierdzenie złego stanu Chaveza.

Tagi: hugo chavez, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz