Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chińczycy zablokowali Egipt w internecie

0
Podziel się:

Władze blokowały hasło Egipt na blogach popularnych chińskich portali internetowych jak Sina.com.

Chińczycy zablokowali Egipt w internecie
(torres21/CC/Flickr)

Władze blokowały dzisiaj hasło _ Egipt _ na blogach popularnych chińskich portali internetowych, jak Sina.com i Sohu.com; wyszukiwarki podawały informację, że brak rezultatów wyszukiwania lub wyniki nie mogą być wyświetlone ze względu na przepisy.

Chińskie władze obawiają się, że nawoływanie do społecznych protestów i reform politycznych może _ zainfekować _ chiński internet - komentuje Reuters.

Chiny wydały w niedzielę ostrzeżenie dla swych obywateli podróżujących do Egiptu, nawołując, by ponownie rozważyli swe plany, a w sytuacjach niebezpiecznych zwracali się o pomoc do chińskich przedstawicielstw w tym kraju.

Państwowe media informowały do tej pory o demonstracjach w Egipcie, ale próby ocenzurowania internetu świadczą o tym, że Pekin nie chce, by przykład idący z zagranicy inspirował chińską opozycję - podkreśla Reuters.

Przypomina też, że mimo zapewnień władz o wolności internetu w Państwie Środka, rząd rutynowo cenzuruje sieci, jeśli uznaje zawartość stron internetowych za szkodliwą dla bezpieczeństwa państwa lub łamiącą chińskie regulacje.

Popularny tabloid, publikowany w Chinach przez partię komunistyczną, _ The Global Times _, napisał w niedzielnym komentarzu, że demokracja nie jest kompatybilna z warunkami istniejącymi w Tunezji i Egipcie i że _ kolorowe rewolucje _ nie są w stanie doprowadzić do prawdziwej demokracji, która _ jest wciąż odległa w Tunezji i Egipcie _.

_ Sukces demokracji ma swoje solidne fundamenty w gospodarce, edukacji i kwestiach socjalnych _ - pisze _ The Global Times _, dodając, że jeśli chodzi o systemy polityczne, to model zachodni jest _ zaledwie jedną z wielu możliwych opcji _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t130184.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/chiny;oskarzaja;hipermarkety;oszukuja,158,0,761246.html) Chiny oskarżają: Hipermarkety oszukują Pekin uważa, że handlowi potentaci wprowadzają w błąd klientów, podając fałszywe ceny produktów w swoich reklamach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/85/t77909.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/32;lata;wiezienia;za;szpiegostwo;w;usa,88,0,759640.html) 32 lata więzienia za szpiegostwo w USA Amerykański sąd skazał inżyniera Noshira Gowadię za przekazanie Chinom technologii wojskowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t129894.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;usa;beda;dominowac;przez;20-30;lat,163,0,759459.html) Chiny: USA będą dominować przez 20-30 lat Taką wizję Chińczycy prezentują w czasie spotkania ich prezydenta z Barackiem Obamą.
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)