Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dinozaury rocka nie dadzą szansy młodym?

0
Podziel się:

Wytwórnie fonograficzne tną fundusze na poszukiwania nowych talentów.

Dinozaury rocka nie dadzą szansy młodym?
(Zanastardust/CC/Flickr)
bETtyjqZ

Eksperci firmy Deloitte opracowali raport, z którego wynika że wytwórnie płytowe skupią się na promocji już uznanych artystów i ograniczą wydatki na odkrywanie i promocję nowych wykonawców.

Ich zdaniem przemysł muzyczny będzie zagrożony ryzykiem wystąpienia _ braku talentów _, bo uznane gwiazdy często zbliżają się już do momentu, w kórym zakończa kariery, a nowych wykonawców się nie szuka - donosi _ The Telegraph _.

bETtyjrb

Założyciel Island Records mówi, jak zainteresować wytwórnię swoją muzyką (ang.):

[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t74797.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/sciagneli;1;2;mld;piosenek;nielegalnie,50,0,737074.html) Ściągnęli 1,2 mld piosenek. Nielegalnie
Na dowód tej tezy przytaczają dane, że 40 proc. liderów 20 najlepiej sprzedających się zespołów w USA w przyszłym roku będzie miało ponad 60 lat. Kolejna grupa to ci, którzy zbliżają się do pięćdziesiątki. _ - Co stanie się, gdy oni przestaną występować? _ - pyta retorucznie Paul Lee z Deloitte.

Deloitte przewiduje, że wytwórnie obetną o 550 mln dolarów wynoszący 5 mld dolarów budżet na artystów i repertuar. W efekcie zdaniem analityków branżę muzyczną mogą zdominować zwycięzcy telewizyjnych show muzycznych w rodzaju The X-factor.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/mniej;piratujemy;ale;gospodarka;traci;miliardy,26,0,676122.html) Mniej piratujemy, ale gospodarka traci miliardy Ograniczenie piractwa komputerowego o 10 proc. podniosłoby PKB o 3 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t85958.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zdrojewski;zadowolony;bo;mniej;piratujemy,52,0,619572.html) Zdrojewski zadowolony, bo mniej piratujemy Polska została skreślona z Watch List - listy krajów, w których nie jest przestrzegane prawo autorskie.
bETtyjrC
wiadomości
styl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)