Notowania

gazeta
04.09.2009 09:54

Gazety coraz mniej popularne. Sprzedaż spada

Najwięcej czytelników tracą najpoważniejsze tytuły.

Podziel się
Dodaj komentarz

W lipcu spadła sprzedaż wszystkich największych dzienników. Najwięcej stracił _ Dziennik. _

Takie informacje płyną z raportu portalu Wirtualnemedia.pl opierającego się na danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy.

Liderem segmentu dzienników opinii pozostaje _ Gazeta Wyborcza _, wydawana przez Agorę. Jednak w raporcie zwrócono uwagę, że tytuł zanotował najgorszy wynik od wielu lat. Jej dzienna sprzedaż spadła o 14% r/r do 315 733 egzemplarzy.

Jednak główna konkurencja _ Wyborczej _ traciła jeszcze więcej: sprzedaż _ Rzeczpospolitej _ (Presspublica) spadła o 16% r/r do 110 715 sztuk, a Dziennika (w lipcu jeszcze wydawanego przez Axel Springer Polska, a obecnie Infor Biznes) o 18% do 72 768 egz.

Pierwszy numer połączonych tytułów _ Dziennik _ i _ Gazeta Prawna _ ma ukazać się 14 września. Tymczasem w lipcu sprzedaż _ Gazety Prawnej _ spadła do 61 660 sztuk wobec 65 287 egz. przed rokiem. W poprzednich zestawieniach _ Prawna _ była często jedynym tytułem, który potrafił oprzeć się spadkowej tendencji na rynku.

Najlepiej sprzedawanym dziennikiem pozostał tabloid _ Fakt _ wydawany przez Axel Springer. Jego sprzedaż wyniosła 465 848 egz. w lipcu, co oznacza spadek o 5% w skali roku. Jego główny rywal Super Express (Murator) zanotował spadek sprzedaży o 4% r/r do 190 313 egz.

Tagi: gazeta, sprzedaż, spadek, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz