Notowania

Przejdź na
prasa
26.10.2009 18:39

Internet zabija amerykańską prasę

W ciągu ostatniego roku sprzedaż prasy w USA spadła o ponad 10 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ed Yourdon/CC BY-SA 2.0/Flickr)

*W Stanach Zjednoczonych gwałtownie spada sprzedaż prasy. Kolejne gazety bankrutują, inne zwalniają pracowników. *

W ciągu ostatniego roku sprzedaż prasy w USA spadła o ponad 10 procent. Najwięcej czytelników porzuciło gazety lokalne. Nakład _ San Francisco Chronicle _ zmniejszył się o jedną czwartą, a _ Newark Star-Ledger _ i _ Dallas Morning News _ - o ponad 20 procent. Duże spadki sprzedaży zanotowały też prestiżowe _ Boston Globe _ i _ Los Angeles Times _.

Jedną z niewielu gazet, które zwiększyły liczbę czytelników, jest konserwatywny _ Wall Street Journal _. Dziennik ten, z nakładem dwóch milionów egzemplarzy, jest obecnie najpopularniejszą amerykańska gazetą. Dotychczasowy lider,"USA Today", spadł na drugie miejsce.

Spadek nakładu prasy w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się w latach 90. Jednak w ostatnim czasie proces ten uległ przyspieszeniu. Amerykanie masowo rezygnują z kupna papierowych wydań i przerzucają się na darmowe publikacje w internecie. Większość dotychczasowych prób pobierania opłat za dostęp do internetowych wydań gazet zakończyła się niepowodzeniem.

* [ Sprzedaż dzienników znowu poszła w dół ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/sprzedaz;dziennikow;znowu;poszla;w;dol,161,0,543137.html )
* [ Internet najpopularniejszym źródłem informacji ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/internet;najpopularniejszym;zrodlem;informacji,218,0,482522.html )
Tagi: prasa, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz