Notowania

ue
04.10.2011 11:16

Kodowane mecze będą tańsze. Jest wyrok

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że oglądanie transmisji meczów piłkarskich powinno być możliwe z użyciem najtańszych dostępnych dekoderów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(inkiboo/CC/Flickr)

Trybunał Sprawiedliwości UE uznał, że oglądanie transmisji meczów piłkarskich powinno być możliwe z użyciem najtańszych dostępnych dekoderów, nawet jeśli omija się w ten sposób przyznaną nadawcom wyłączność terytorialną w poszczególnych państwach UE.

Za sprzeczny z prawem unijnym uznano system licencji na retransmisję meczów, który zakazuje telewidzom oglądania tych programów przy użyciu karty do dekodera w innych państwach członkowskich.

Trybunał orzekł, że ustawodawstwo krajowe, które zabrania przywozu, sprzedaży lub używania zagranicznych kart do dekoderów jest sprzeczne ze swobodą świadczenia usług.

W celu uzyskania dostępu do transmisji spotkań angielskiej Premier League, niektóre lokale gastronomiczne w Wielkiej Brytanii zaczęły używać zagranicznych kart do dekoderów dostarczonych przez greckiego nadawcę abonentom mieszkającym w Grecji. Lokale te kupują karty i dekodery po cenach niższych niż te, których żąda telewizja Sky, mająca w Zjednoczonym Królestwie wyłączność na te transmisje.

Wtorkowe orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości jest odpowiedzią na pytania brytyjskiego sądu, dotyczące wykładni prawa UE, w związku ze sprawą cywilną i karną, których przedmiotem jest oglądanie w lokalach gastronomicznych w Wielkiej Brytanii transmisji Premier League przy użyciu greckiej karty do dekodera.

Czytaj więcej o piłce nożnej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/147/t92819.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/manchester;united;chwali;sie;zyskiem;zarabia;coraz;wiecej,175,0,901551.html) Trofea dały miliony. Zyski MU ostro w górę Klub zanotował 110 mln funtów zysku. Klub szykuje się do powrotu na giełdę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t136565.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/transfery;w;premier;league;wydali;duzo;wiecej,177,0,901553.html) Wydali 485 mln funtów. By zadowolić kibiców Kluby angielskiej Premier League w letnim oknie transferowym wydały aż 485 mln funtów na transfery nowych piłkarzy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t49373.jpg ) ] (http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/piwo-na-meczach-jednak-zakazane.html) W czasie Euro 2012 nie napijesz się piwa Emocje podczas mistrzostw miało podgrzewać piwo do 3,5 proc. Wygląda na to, że ochłodzimy się bezalkoholowym.
Tagi: ue, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz