Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KRRiTV: Trzeba zmienić finansowanie mediów publicznych

0
Podziel się

W ubiegłym roku otrzymały 628 milionów złotych.

KRRiTV: Trzeba zmienić finansowanie mediów publicznych
(Drozdi-Pn/Wikipedia)
bErHvoeZ

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uważa, że parlament powinien pilnie rozpocząć prace nad nową ustawą.

Powołując się na niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, szef KRRiT podkreślił, że to na parlamencie spoczywa poprawa wad legislacyjnych w obecnej ustawie medialnej. Dodał, że obecne finanse pozwalają jedynie na wegetację mediów publicznych. Witold Kołodziejski przyznał, że tragiczna sytuacja wywołana spadkiem ściągalności abonamentu została wyhamowana, jednak nie zmienia to faktu, iż stan funduszy tych mediów jest bardzo zły.

W ubiegłym roku na media publiczne przekazano 628 milionów złotych. W tym roku prognozy pokazują, że ta kwota wyniesie 460 milionów. Według Kołodziejskiego, to mniej niż połowa tego co było kilka lat temu.

bErHvofb

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wylicza również, że ze skargami na media publiczne zgłosiło się do niej ponad 8 i pół tysiąca osób. Według Kołodziejskiego znacznie zwiększyła się również liczba wniosków o rozłożenie na raty lub odroczenie opłat abonamentowych.

bErHvofC
media
wiadomości
styl
KOMENTARZE
(0)