Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Managerowie Google skazani na pół roku więzienia

Sprawa toczyła się o upublicznienie nagrania z bitym chłopcem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ZapTheDingbat/CC/Flickr)

*Sąd w Mediolanie skazał na pół roku więzienia trzech menedżerów z firmy Google za zniesławienie i naruszenie prywatności, gdyż nie zapobiegli umieszczeniu w sieci nagrania ze sceny bicia i poniżania niepełnosprawnego chłopca. *

Głośna sprawa dotyczy ujawnionego przez prasę w 2006 roku skandalu, jakim było umieszczenie w internecie masowo oglądanego nagrania chuligańskiego wybryku uczniów jednej z włoskich szkół, którzy maltretowali w klasie niepełnosprawnego kolegę.

Sprawa wywołała oburzenie we Włoszech oraz szeroką dyskusję nad koniecznością wprowadzenia prewencji przez administratorów sieci. W tym przypadku odpowiedzialność ponoszą pracownicy firmy, będącej dostawcą popularnej wśród miliarda użytkowników internetu wyszukiwarki - uznał sąd.

Obrona oskarżonych argumentowała tymczasem, że nie istnieje żadna konkretna możliwość czuwania nad wszystkim, co dzieje się w sieci.

Prokuratorzy oświadczyli po wydanym wyroku: _ jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani, bo wraz z tym procesem zwróciliśmy uwagę na poważny problem, jakim jest obrona osoby, która powinna przeważać nad logiką firmy _.

_ - To nie był proces wolności sieci, jak niektórzy mówią _ - zapewnili prokuratorzy, cytowani przez media. _ - Po raz pierwszy natomiast we Włoszech ukazano poważny problem praw człowieka w społeczeństwie _ - dodali.

Rzecznik włoskiej filii firmy Google Marco Pancini stwierdził zaś, że wyrok mediolańskiego sądu jest _ atakiem na fundamentalne zasady wolności, na jakich powstał internet _. Zapowiedział złożenie apelacji od wyroku, wydanego - oświadczył - wobec pracowników, którzy nie mają nic wspólnego z tym nagraniem. Winni, zauważył, są ci, którzy je umieścili w sieci.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: prywatność w internecie, google, proces, skazanie, managerowie, bity, chłopiec, prywatność, włochy, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz