Notowania

usa
07.09.2010 07:34

Marihuana trafiła do reklamy, jako lekarstwo

Według pierwszych informacji spot nie wywołał protestów publiczności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStockphoto)

W Sacramento, stolicy stanu Kalifornia wyemitowano pierwszą telewizyjną reklamę marihuany stosowanej jako środek medyczny. Według szefa stacji telewizyjnej KTXL spot reklamowy nie wywołał protestów publiczności - podała telewizja ABC News na swoich stronach internetowych.

Brak negatywnych reakcji na reklamę marihuany można tłumaczyć powszechną społeczną akceptacją dla tego miękkiego narkotyku w Północnej Kalifornii - komentuje ABC. Słowo marihuana nie pada w reklamie - zostało zastąpione przez termin konopie indyjskie.

ZOBACZ REKLAMĘ TELEWIZYJNĄ KONOPI INDYJSKICH:

W listopadzie mieszkańcy Kalifornii będą głosować nad projektem całkowitej legalizacji marihuany. Był to pierwszy stan, który przegłosował też ustawę o legalnym używaniu marihuany jako lekarstwa.

Jest ona przepisywana pacjentom chorym na cukrzycę, AIDS, żółtaczkę typu C, nadciśnienie i wiele innych dolegliwości. Wykorzystanie marihuany jako leku, zwłaszcza jako alternatywy dla środków przeciwbólowych jest zalegalizowane w 14 stanach USA.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Marsz na rzecz legalizacji **marihuany** ]( http://manager.money.pl/styl/ciekawostki/artykul/marsz;na;rzecz;legalizacji;marihuany,189,0,616125.html )
* [ 2,5 procent kierowców prowadzi po narkotykach ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/2;5;procent;kierowcow;prowadzi;po;narkotykach,89,0,649049.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: usa, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz