Notowania

krritv
08.11.2010 19:48

Nadzorować TVP chce 55 kandydatów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła przyjmowanie zgłoszeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Drozdi-Pn/Wikipedia)

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 46 zgłoszeń kandydatur na członków rady nadzorczej Polskiego Radia SA i 55 zgłoszeń kandydatur na członków rady nadzorczej TVP S.A.

Zakończyło się zgłaszanie przez szkoły wyższe akademickie kandydatur na członków rad nadzorczych spółek _ Polskie Radio - Spółka Akcyjna _ i _ Telewizja Polska -Spółka Akcyjna _.

W najbliższych dniach KRRiT dokona formalnej oceny dostarczonych zgłoszeń. Potem zostanie ogłoszona oficjalna lista kandydatów.

Do końca listopada trwa natomiast termin zgłaszania kandydatów do rad nadzorczych w 17 rozgłośniach Polskiego Radia.

Konkursy do rad nadzorczych mediów publicznych będą przebiegały w trzech etapach. W pierwszym - KRRiT dokona formalnej analizy zgłoszeń. W drugim przeprowadzi merytoryczną ocenę kandydatów, uwzględniając m.in. ich wykształcenie i doświadczenie zawodowe. W trzecim etapie odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Powinny się one rozpocząć na początku grudnia. Rozmowom będą się mogli przysłuchiwać akredytowani dziennikarze.

Przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak jest przekonany, że do końca roku uda się wybrać rady nadzorcze w publicznym radiu i telewizji, a na początku przyszłego roku - rady nadzorcze regionalnych spółek radiowych. Kadencje dotychczasowych rad nadzorczych mediów publicznych wygasły 4 września. Będą one pełnić swoje obowiązki do chwili wyboru następców.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t97409.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/byla;prezenterka;nowa;szefowa;wiadomosci;tvp,107,0,701803.html) Była prezenterka nowa szefową Wiadomości TVP Małgorzata Wyszyńska została w marcu zwolniona z Wiadomości. Teraz pokieruje programem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t46570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zwiazki;oprotestowaly;zwolnienia;w;tvp,124,0,700028.html) Związki oprotestowały zwolnienia w TVP W pierwszej turze redukcji etatów wypowiedzenia mają być wręczone pracownikom administracji.
Tagi: krritv, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz