Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
03.01.2011 13:06

"Najlepszy aktor na świecie" nie żyje

Po długiej walce z nowotworem zmarł brytyjski aktor Pete Postlethwaite.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Po długiej walce z nowotworem w wieku 64 lat zmarł brytyjski aktor Pete Postlethwaite - poinformował jego przyjaciel i dziennikarz Andrew Richardson. Artysta zmarł w niedzielę w szpitalu w Shrewsbury. .

Steven Spielberg mówił o nim: _ Najlepszy aktor na świecie _. Z reżyserem tym pracował przy takich produkcjach jak: _ Zaginiony Świat: Park Jurajski _ i _ Amistad _.

W 1994 roku został nominowany do nagrody amerykańskiej Akademii Filmowej za rolę Giuseppe Conlona w filmie _ W imię ojca _ Jima Sheridana w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. Ostatnio można go było oglądać w _ Incepcji _ w reżyserii Christophera Nolana.

Śmierć aktora oficjalnie potwierdzona. (Sky News, ang.):

W jego dorobku znajdują się role w takich filmach jak _ Ostatni Mohikanin _, _ Orkiestra _, _ Kroniki portowe _, _ Zabić księdza _.

W 2004 roku otrzymał zaszczytny tytuł i oficerski order imperium brytyjskiego (OBE) za długoletnią pracę jako aktor filmowy, teatralny i telewizyjny.

Postlethwaite żył w Shropshire w zachodniej Anglii. Angażował się w działalność polityczną - był przeciwny wojnie w Iraku, działał na rzecz walki z globalnym ociepleniem. Zostawił żonę Jacqui, syna Willa i córkę Lily.

Tagi: wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz