Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
media
16.02.2011 14:28

Orban ustępuje - ustawa medialna do zmiany

Władze w Budapeszcie zgodziły się na wprowadzenie poprawek, w ustawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orbanviktor.com)

Jest porozumienie Węgier z Komisją Europejską w sprawie zmian w ustawie medialnej, krytykowanej w Unii.

Rzecznik Komisji Jonathan Todd poinformował, że władze w Budapeszcie zgodziły się na wprowadzenie poprawek, uwzględniając wszystkie zastrzeżenia Brukseli.

Komisja domagała się zmian, bo uznała, że ustawa może ograniczać wolność słowa. Wprowadzała ona na przykład wymóg _ wyważonej informacji _, także w audiowizualnych blogach. Przewidywała nakładanie kar finansowych na media z pozostałych krajów członkowskich.

Nakazywała też obowiązek rejestracji wszystkich mediów, w tym forów i blogów internetowych. Rzecznik Komisji Jonathan Todd powiedział, że wszystkie te zapisy zostaną zmienione zgodnie z wymogami unijnego prawa.

_ - Będziemy teraz monitorować sytuację i współpracować ściśle z węgierskimi władzami. Chcemy mieć pewność, że uzgodnione poprawki zostaną wprowadzone do ustawy i zmienione przepisy będą stosowane w praktyce _ - dodał rzecznik. Zgoda na zmiany w ustawie, która wzbudziła kontrowersje we Wspólnocie, kończy więc spór na linii Bruksela-Budapeszt. Oburzenie, które przetoczyło się przez Europę, rzuciło się cieniem na trwające obecnie węgierskie przewodnictwo w Unii.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t46567.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/wegrzy;beda;tlumaczyc;sie;przed;unia,143,0,747663.html) Węgrzy będą tłumaczyć się przed Unią Mają konsultować z kolegium KE kształt kontrowersyjnej ustawy medialnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t96058.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/wegry;bronia;swojej;ustawy;medialnej,80,0,763472.html) Węgry bronią swojej ustawy medialnej Rząd Victora Orbana twierdzi, że kontrowersyjna ustawa jest zgodna z prawem UE.
Tagi: media, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz