Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekin boi się rewolty. Tropią w sieci

0
Podziel się

Zarzut prowadzenia działalności wywrotowej usłyszało co najmniej troje chińskich internautów.

Pekin boi się rewolty. Tropią w sieci
(gruntzooki/CC/Flickr)
bEhJjkeZ

Zarzut prowadzenia _ działalności wywrotowej _ usłyszało co najmniej troje chińskich internautów, którzy rozpowszechniali informacje o protestach.

W ubiegłym tygodniu w chińskim internecie pojawiły się apele, w których zachęcano Chińczyków do walki o wolność słowa i udziału w akcjach protestacyjnych. W przeddzień akcji w całych Chinach aresztowano około 100 działaczy społecznych.

Teraz chińskie służby bezpieczeństwa tropią internautów, którzy na portalach i forach internetowych umieszczali kopie apelu. Odezwa do Chińczyków, aby domagali się od władz zagwarantowania podstawowych praw oraz bardziej zdecydowanej walki z korupcją w kraju, najpierw pojawiła się na zagranicznych portalach w języku chińskim.

bEhJjkfb
Zobacz także: Chiny cenzurują wiadomości o protestach w Egipcie (NTD, ang.):

Strony te blokowane są jednak przez chińską cenzurę, dlatego apel przekazywano w Państwie Środka wykorzystując do tego głównie chińskie serwisy społecznościowe. Hongkońskie Centrum na rzecz Praw Człowieka i Demokracji poinformowało o co najmniej trzech przypadkach zatrzymania internautów pod zarzutem prowadzenia _ działalności wywrotowej _.

W internecie pojawiły się apele, aby akcje protestacyjne w 13 największych miastach Chin organizować w każdą niedzielę. Przedstawiciele chińskich władz groźbę wybuchu w Chinach jaśminowej rewolucji uznają za _ niedorzeczność _. Mimo to Pekin poważnie traktuje tego typu wystąpienia. Prezydent Chin nakazał organom bezpieczeństwa wzmocnienie kontroli internetu.

bEhJjkfh
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t98363.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/egipt;wciaz;na;cenzurowanym;w;chinach,75,0,770635.html) Egipt wciąż na cenzurowanym w Chinach Ograniczenia w znacznie mniejszym stopniu dotyczą mediów angielskojęzycznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/hakerzy;z;chin;atakuja;usa;tajwan;,17,0,769297.html) Hakerzy z Chin atakują: USA, Tajwan... Hakerzy skradli poufne informacje o firmach naftowych w krajach zachodnich.
bEhJjkfC
wiadomości
styl
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)