Notowania

pko bp
16.05.2011 06:37

PKO BP tropi przeciek w sprawie Majewskiego

Prokuratura sprawdza, czy doszło do ujawnienia tajemnicy firmy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(urbanlegend/CC/Flickr)

Na wniosek PKO BP prokuratura sprawdza, czy doszło do ujawnienia tajemnicy w publikacji o gaży, jaką Szymon Majewski otrzymuje za reklamowanie PKO - pisze _ Puls Bizesu _.

Chodzi o artykuł tej gazety, w którym ujawniono, że Szymon Majewski za udział w kampanii reklamowej PKO BP zainkasuje przez dwa lata ponad 3 miliony 300 tysięcy złotych brutto.

Na wniosek PKO BP prokuratura wszczęła śledztwo, dotyczące podejrzenia ujawnienia osobom trzecim informacji, stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. To przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat więzienia.

Zawiadomienie w tej sprawie szef departamentu bezpieczeństwa PKO BP złożył 23 marca 2011 roku, czyli zaledwie dwa dni po artykule _ Pulsu Biznesu _. Według banku, gazeta ujawniła tajemnicę, pisząc o wysokości gaży Szymona Majewskiego oraz o całkowitym budżecie prowadzonej z jego udziałem kampanii nowych kont. Zdaniem PKO BP, jest to działanie na szkodę spółki.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/82/135762_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/rekordowy-kontrakt-szymona-majewskiego-0-797788.html) Rekordowy kontrakt Szymona Majewskiego Znany komik podpisał dwuletni kontrakt reklamowy z bankiem PKO BP. Kampania z jego udziałem już się rozpoczęła.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t46456.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/instytucje;finansowe;ocenily;akcje;pko;bp,213,0,827093.html) Instytucje finansowe oceniły akcje PKO BP Goldman Sachs podwyższył cenę docelową dla akcji PKO BP. Obniżyły ją natomiast ING i UBS. Wszystkie instytucje potrzymały rekomendacje kupuj.
Tagi: pko bp, wiadomości, kraj, styl, wiadmomości, gospodarka, IAR, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz