Notowania

jackson
07.08.2009 06:48

Płyty Jacksona na topie

Po śmierci króla popu sprzedano 4 mln jego krążków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/CONNIE ARAMAKI)

Po śmierci Michaela Jacksona sprzedano 4 mln jego płyt - wynika z danych ośrodka Nielsen SoundScan, opublikowanych w czwartek przez magazyn muzyczny _ Variety _.

Składanka _ Number Ones _, zawierająca najbardziej znane utwory _ króla popu _ znajduje się na czele listy sprzedawanych albumów - w sumie rozprowadzono 114 284 egzemplarzy. Jest jedyną płytą, której sprzedaż przekroczyła 100 tys. sztuk.

W zeszłym tygodniu sprzedano 350 tys. egzemplarzy kilkunastu albumów Michaela Jacksona. Tydzień wcześniej było ich jeszcze więcej - 447 tys.

Trzy albumy Michaela Jacksona znajdują się wśród pięciu bestsellerów płytowych, a sześć mieści się w pierwszej 20-ce. Piosenkarz zmarł nagle 25 czerwca w Los Angeles w wieku 50 lat.

Raport Money.pl
*Jackson zostawił długi i miliard dolarów majątku * Analitycy z Wall Street oceniają, że król popu zostawił po sobie długi opiewające na pół miliarda dolarów. Dla spadkobierców nie powinien być to problem, bo gwiazda Jacksona znowu zabłyśnie. Czytaj w Money.pl
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: jackson, morderstwo, michael, policja, los angeles, śledztwo, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz