Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
28.09.2009 08:03

Polacy najczęściej w Europie korzystają z VoIP

28 proc. Polaków przynajmniej raz w tygodniu korzysta z komunikatorów internetowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(judgmentalist/CC/Flickr)

Badacze Ericsson Consumer Lab ustalili, że Polacy najczęściej w Europie, obok Czechów, używają telefonii VoIP. Gwałtownie rośnie w Polsce także zainteresowanie elektronicznymi usługami bankowymi.

28 proc. polskich respondentów badania Ericsson Consumer Lab twierdzi, że przynajmniej raz w tygodniu łączy się za pomocą Skype lub innego komunikatora. 9 proc. ankietowanych twierdzi, że korzysta z podobnej usługi kilka razy w tygodniu. Dla porównania 23 proc. respondentów włoskich,16 proc. niemieckich i tylko po 12 proc. brytyjskich i szwedzkich przyznało, że co najmniej raz w tygodniu korzysta z telefonii VoIP.

ZOBACZ TAKŻE: Dwie trzecie internautów kupuje w sieci
Z badania wynika też, że Polacy zaakceptowali e-banking. 41proc. ankietowanych deklaruje, że przeprowadza co najmniej raz w tygodniu transakcje bankowe online. Zainteresowanie usługami bankowymi on-line jest podobne do zainteresowania portlami społecznościowymi, do których co najmniej raz w tygodniu loguje się również 41proc. ankietowanych.

Odsetek dokonujących transakcji online w Polsce jest zbliżony do wyniku Niemiec, gdzie 42 proc. respondentów potwierdziło takie zachowanie. Najwyższym odsetkiem wśród badanych krajów może pochwalić się Szwecja, gdzie blisko 56 proc. respondentów zadeklarowało korzystanie z usług bankowych. Niższe wyniki odnotowano w takich krajach jak Hiszpania (37 proc.), Włochy (31 proc.) i Czechy (23 proc.).

Coraz więcej Polaków korzysta również z poczty elektronicznej. Do korzystania z własnego konta e-mail minimum raz w tygodniu przyznało się 77 proc. respondentów. To o 11 proc. więcej niż w 2006 roku.

Raport Money.pl
*Raport: Co Polacy kupują w internecie * W 2007 roku już 42 proc. internautów robiło zakupy w sklepach internetowych, a 21 proc. brało udział w aukcjach. W sieci najczęściej kupowaliśmy odzież i buty, a nie, jak dotychczas, książki - wynika z raportu Money.pl i eCard SA. Czytaj w Money.pl
Tagi: polska, polski, pomoc, włochy, usługi, hiszpania, online, badanie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz