Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tvp
09.10.2008 07:48

Polacy są zadowoleni z TVP

Do programu raczej nie mamy zastrzeżeń, ale z abonamentu chętnie byśmy zrezygnowali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Rybczyński)

Zdecydowana większość Polaków jest zadowolona z telewizji publicznej - wynika z sondażu GfK Polonia dla _ Rzeczpospolitej _. Wolimy jednak finansować ją z reklam, a nie z abonamentu - dodaje dziennik.

Z tego jak TVP wypełnia misję publiczną, zadowolonych jest 53 procent ankietowanych. Zdania na ten temat nie ma 32 procent, a 12 procent uważa, że telewizja publiczna źle wywiązuje się z tego zadania.

Jan Dziedziczak z PiS, członek Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, mówi _ Rzeczpospolitej _, iż wyniki tego sondażu pokazują, że z telewizją nie jest aż tak źle, jak przedstawiają to posłowie koalicji rządzącej. Według niego to kolejny dowód, że przymiarki polityków do zmian w mediach publicznych są niezgodne ze społecznymi oczekiwaniami.

Z kolei szefowa komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO zwraca uwagę, że z wypełniania przez TVP misji publicznej zadowolona jest nie aż połowa, ale zaledwie połowa Polaków.

Polacy uważają też, że TVP powinna być finansowana z reklam - sądzi tak 30 procent ankietowanych. 25 procent uważa, że powinny do tego służyć dotacje rządowe, 18 procent jest za podatkiem od reklam, a 13 procent uważa abonament za najlepszy sposób finansowania TVP.

Sondaż przeprowadziła GfK Polonia w dniach 2-6 października
na 1000-osobowej próbie Polaków._ _

Tagi: tvp, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz