Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polsat
13.06.2007 10:00

Polsat ma CNN na wyłączność

Polsat chce zdecydowanie wzmocnić pozycję swoich "Wydarzeń" - zarząd stacji podpisał umowę o współpracy z CNN.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polsat chce zdecydowanie wzmocnić pozycję swoich "Wydarzeń" - zarząd stacji podpisał umowę o współpracy z CNN.

Stacja Solorza będzie jedynym partnerem CNN w Polsce. W ramach umowy Polsat zyska dostęp do serwisu wideo CNN-Newsource i archiwum CNN oraz przekazów live z placówek na całym świecie, a także program szkoleń dla dziennikarzy newsowych Polsatu, realizowany w Atlancie.

Materiały CNN będą mogły być również używane w serwisie Wydarzenia-Era w telefonach komórkowych operatora Era GSM oraz na własnych stronach internetowych.

- To dla nas niezwykłe wyróżnienie i jednocześnie dowód uznania dla naszego stylu uprawiania dziennikarstwa - powiedział Tomasz Lis, współtwórca i szef "Wydarzeń". Współpraca odbywac się będzie na zasadzie "affiliate station", czyli stacji stowarzyszonej.

- Kilka razy dziennie dostajemy drogą satelitarną przekazy z materiałami wideo, a na stronie internetowej teksty, informacje i opisy do zdjęć, które aktywnie wykorzystujemy w naszych serwisach informacyjnych - mówi Aleksandra Karasińska, zastępca szefa "Wydarzeń".

Początki współpracy oby stacji sięgają 2001 roku. Materiały, przygotowywane przez dziennikarzy "Wydarzeń" pojawiają się na antenie CNN. Wielokrotnie występowała tam m.in. Hanna Smoktunowicz, relacjonując pielgrzymkę papieża Benedykta XVI, komentując wydarzenia w Halembie, czy Hali Katowickiej. Realizowała zarówno relacje live, jak i materiały reporterskie.

Tagi: polsat, styl, media, lifestyle
Źródło:
Mediarun
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz