Notowania

sejm
09.09.2009 07:35

Posłowie zdecydują o losie ustawy medialnej

Sejmowa komisja kultury rekomenduje odrzucenie weta. Ale PO może zabraknąć głosów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Sejm na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu zdecyduje o losach ustawy medialnej. Ustawę zawetował prezydentLech Kaczyński.

W ocenie prezydenta ustawa nie zapewnia finansowania mediów publicznych na odpowiednim poziomie.

*Do odrzucenia prezydenckiego weta *potrzeba 276 głosów, czyli 3/5. Z sejmowej arytmetyki wynika, że posłowie podtrzymają weto prezydenta do ustawy medialnej. Głosy PO i PSL-u nie wystarczą.
Zdaniem Lecha Kaczyńskiego nowa regulacja nie pomoże i nie ułatwi działalności mediom, a jest dla nich zagrożeniem - przypomniał wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji kultury Andrzej Duda z Kancelarii Prezydenta. Komisja opowiedziała się za odrzuceniem weta prezydenta. Ale z arytmetyki parlamentarnej wynika, że posłowie weto jednak podtrzymają.

Zgodnie z intencją Lecha Kaczyńskiego zagłosuje klub Lewicy. Jak tłumaczyJerzy Wenderlich, Sojusz zagłosuje za poddtrzymaniem weta, ponieważ posłowie Lewicy czują się oszukani przez PO:

Zdaniem posłanki PiSElżbiety Krukustawa przygotowana przez Platformę Obywatelską jest zła. Jednak warto zastanowić się, co dalej z mediami publicznymi i rozpocząć prace ponad partyjnymi podziałami:

ZOBACZ TAKŻE:
TVP nadal bez prezesa?
Jak mówi przewodnicząca sejmowej komisji kultury i srodków przekazuIwona Śledzińska-Katarasińska z Platformy, to już druga ustawa medialna, która legnie w gruzach:

Zdaniem Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej porozumienie Lewicy i Prawa i Sprawiedliwości w tej sprawie nie dziwi. Posłanka uważa, że oba te ugrupowania skupiają się na podziale stanowisk.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz