Notowania

chile
26.07.2011 17:24

Powstanie film o chilijskich górnikach

Autor scenariusza to współtwórca Dzienników motocyklowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dannyfroese/istockphoto)

Znany hollywoodzki producent i przedstawiciele 33 chilijskich górników, którzy 70 dni spędzili zasypani pod ziemią po zawale kopalni, zawarli ostateczne porozumienie o przeniesieniu na ekran ich dramatycznej historii - podała agencja EFE._ _

_ - Jest to historia o triumfie ludzkiego ducha i świadectwo odwagi i wytrwałości Chilijczyków _ - pisze w komunikacie prasowym producent Mike Medavoy.

Scenariusz filmowy na podstawie prawdziwych wydarzeń w kopalni San Jose na pustyni Atakama, gdzie 700 metrów pod ziemią uwięzieni zostali na ponad dwa miesiące górnicy, napisze Jose Rivera, współtwórca _ Dzienników motocyklowych _.

_ - W rok od zawału w kopalni uważamy, że będzie to duży krok w kierunku zrealizowania filmu na podstawie naszych przeżyć w kopalni. Będzie to jedyny oficjalnie autoryzowany film o tym, co przeżyliśmy w kopalni San Jose _ - powiedział górnik Juan Andres Illanes. Zdjęcia mają się rozpocząć w przyszłym roku.

33 chilijskich górników, uwolnionych w połowie października dzięki bezprecedensowej akcji ratunkowej, brytyjski dziennik _ The Times _ uznał za _ ekipę roku _. 5 sierpnia w kopalni miedzi i złota San Jose doszło do zawału. Po 17 dniach udało się nawiązać kontakt z uwięzionymi górnikami. _ - Czujemy się dobrze, jesteśmy w schronieniu, 33 _ - napisali na kartce papieru przyczepionej do sondy. Rozpoczęto równoczesne wiercenie trzech szybów ratunkowych. 13 października wszyscy górnicy zostali jeden po drugim wyciągnięci na powierzchnię za pomocą specjalnie zaprojektowanej kapsuły.

Czytaj w Money.pl
Policzyli, ile kosztowało ratowanie chilijskich górników Prawie połowa pieniędzy poszła na pracę trzech maszyn górniczych.
Chilijscy górnicy ujawnią drastyczną prawdę? Uratowani zawarli swoisty pakt milczenia, który kilku z nich zamierza jednak złamać.
Uwolnił górników, teraz spotka się z królową Prezydent Chile będzie namawiał europejskie kompanie górnicze do inwestowania w jego kraju.
Tagi: chile, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz