Notowania

radio
15.01.2011 08:50

Publicznym mediom ufamy jak wojsku

Tak wynika z najnowszych badań Homo Homini dla Polskiego Radia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Andrey Tsidvintsev/Dreamstime.com)

74 procent badanych Polaków ufa Polskiemu Radiu. Tak wynika z najnowszych badań Homo Homini. Respondenci również pozytywnie oceniają ofertę programową rozgłośni.

Aż 68 procent ankietowanych wyraziło taką opinię, natomiast 1 procent deklaruje całkowity brak zadowolenia. Największym zaufaniem cieszy się Program Pierwszy Polskiego Radia co potwierdziło 81 procent badanych, tymczasem Program Trzeci cieszy się pozytywną opinią 80 procent badanych.

Z wysokiego zaufania do Polskiego Radia szczególnie cieszy się prezes spółki Jarosław Hasiński. _ - Bardzo dziękuję naszym słuchaczom, że wystawili nam tak dobrą cenzurkę, bo aż tak dobrych wyników to żeśmy się nie spodziewali. Cieszymy się, że właściwie wyklucza nas, nie ma do nas zaufania tylko kilka procent. To jest wynik światowy _ - powiedział.

Z najnowszych badań Homo Homini wynika, że media publiczne w Polsce cieszą się zbliżonym zaufaniem do najlepiej ocenianych instytucji publicznych - policji i wojska. Polacy uważają również media publiczne za niezwykle ważne i wyrażają konieczność ich utrzymania.

*Badanie przeprowadzono *między 3 a 9 stycznia na grupie 1072 osób.
Zaufanie do mediów publicznych deklaruje 41 procent badanych natomiast neutralnie ocenia je 44 procent. Przeciwnego zdania jest 15 procent ankietowanych, którzy nie ufają mediom publicznym. Przeważająca większość badanych bo aż 94 procent uważa, że media publiczne w Polsce są ważne. Wynika z tego, iż ankietowani widzą konieczność istnienia tego rodzaju mediów w kraju..

Wśród kanałów telewizji publicznej największym zaufaniem cieszy się TVP Info. Kanał informacyjny cieszy się zaufaniem 70 procent badanych. TVP 2 ufa 59 procent a TVP 1 54 procent. Natomiast oferta TVP jest atrakcyjna dla 63 procent widzów. Brak zadowolenia deklaruje 8 procent.

Z badania wynika również, że Polacy opowiadają się głównie za publicznym sposobem finansowania mediów publicznych. Ponad 33 procent badanych uważa, że powinno się utrzymać dotychczasowy system finansowania publicznego radia i telewizji. Natomiast ponad 26 procent jest zdania, iż działalność powinna być utrzymywana bezpośrednio przez budżet państwa. Innego zdania jest ponad 35 procent ankietowanych, których podkreślają, iż te instytucje powinny utrzymywać się same.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t46572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarzasty;nie;mam;wplywu;na;krrit,148,0,744084.html) Czarzasty: Nie mam wpływu na KRRiT Były sekretarz Rady liczy na szybki wybór nowych władz TVP.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t113386.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;radia;donosi;na;grada;bo;zmienial;ramowke,106,0,692586.html) Prezes radia donosi na Grada. Bo zmieniał ramówkę Chodzi o rzekome złamanie zapisów ustawy o radiofonii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/232/t100840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krajowa;rada;radiofonii;i;telewizji;ma;nowego;szefa,254,0,653566.html) Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma nowego szefa Został nim Jan Dworak, który należał do Platformy Obywatelskiej.
Tagi: radio, kraj, wiadomości, styl, wiadmomości, telekomunikacja, gospodarka, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz