Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

RAI ocenzurował głośny film o Berlusconim

0
Podziel się:

Kierownictwo stacji zabroniło emisji całej sceny szturmu na sąd w Mediolanie.

RAI ocenzurował głośny film o Berlusconim
(PAP/EPA)

Głośny film fabularny o Silvio Berlusconim _ Kajman _ w reżyserii Nanniego Morettiego z Jerzym Stuhrem został ocenzurowany przez telewizję RAI, co wywołało polityczną burzę. Kierownictwo stacji zabroniło emisji całej sceny szturmu na sąd w Mediolanie.

Wczoraj, gdy mediolańska prokuratura złożyła wniosek o postawienie premiera Włoch przed sądem w związku ze skandalem prostytucji nieletnich, telewizja RAI zabroniła wyemitowania w wieczornym programie publicystycznym w trzecim kanale finału słynnego filmu Morettiego z 2006 roku.

Tę ostrą satyrę na Berlusconiego, nakręconą przez jego zagorzałego przeciwnika, kończą sceny z jego procesu przed mediolańskim sądem i wyroku skazującego. W reakcji na to główny bohater apeluje do obywateli o sprzeciw wobec postępowania sędziów. Dochodzi do szturmu na budynek i obrzucenia go butelkami z benzyną. Wybucha pożar.

Zastępca dyrektora generalnego włoskiej telewizji publicznej Antonio Marano nie zgodził się na wyemitowanie całego 7-minutowego fragmentu filmu ze sceną szturmu i zażądał jego skrócenia do 3 minut. Na to z kolei nie zgodził się reżyser Nanni Moretti. W tej sytuacji - jak podała czwartkowa prasa - całkowicie zrezygnowano z emisji fragmentu _ Kajmana _, w którym Jerzy Stuhr brawurowo zagrał producenta filmowego, bezlitośnie krytykującego Włochów.

Polityczni przeciwnicy Berlusconiego z centrolewicy uznali decyzję wiceszefa telewizji za niedopuszczalną cenzurę prewencyjną.

Włoskie stowarzyszenie Artykuł 21, broniące wolności mediów i słowa, zaapelowało do dyrekcji RAI o wyemitowanie całego filmu Nanniego Morettiego w najlepszym czasie antenowym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eco;o;berlusconim;rzadzi;schizofrenik,203,0,766667.html) Eco o Berlusconim: rządzi schizofrenik We Włoszech miały miejsce protesty przeciw premierowi uwikłanemu w skandal obyczajowy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t113222.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/tajne;konto;specjalnie;na;bunga;bunga,120,0,763768.html) Tajne konto specjalnie na "bunga bunga" Z rachunku opłacane były uczestniczki rozwiązłych przyjęć u premiera Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/t75691.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/berlusconi;na;zywo;dom;publiczny,207,0,759759.html) Berlusconi na żywo: "dom publiczny" Premier Włoch po raz kolejny zadzwonił do nadawanego na żywo programu telewizyjnego.
wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)