Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Stary zarząd wraca do pracy w TVP

0
Podziel się:

Prezes Romuald Orzeł i Przemysław Tejkowski znowu mogą zarządzać TVP.

Stary zarząd wraca do pracy w TVP
(Radosław Drożdżewski<br>(Zwiadowca21)/GNU/Wikipedia)

Prezes TVP Romuald Orzeł i członek zarządu spółki Przemysław Tejkowski od wtorku znowu mogą zarządzać telewizją. Rada nadzorcza nie znalazła większości, by przegłosować przedłużenie zawieszenia Orła, zawieszenia Tejkowskiego już nie głosowano.

Ponieważ poprzednia uchwała o zawieszeniu Tejkowskiego wygasła w poniedziałek o północy - także on wróci do zarządzania spółką. Rada nadzorcza przerwała swoje obrady do jutra wieczorem.

Orzeł i Tejkowski nie pełnili swoich obowiązków od pół roku. Pierwszy raz obaj zostali zawieszeni na trzy miesiące 27 sierpnia. Po upływie tego okresu rada nadzorcza przedłużyła okres ich zawieszenia do końca lutego.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t112315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/apel;sws;odrzucic;sprawozdanie;krrit,56,0,771896.html) Apel SWS: Odrzucić sprawozdanie KRRiT

Z nieoficjalnych informacji z TVP wynika, że za powrotem Orła i Tejkowskiego do zarządu głosował też szef rady nadzorczej Grzegorz Borowiec, który reprezentuje w spółce skarb państwa.

Po zawieszeniu kojarzonych z PiS Orła i Tejkowskiego zarząd w TVP sprawowali kojarzeni z lewicą: Bogusław Piwowar i Paweł Paluch. Od wtorku zarząd będzie czteroosobowy: Orzeł, Tejkowski, Paluch i Piwowar. Ten ostatni jako delegowany do zarządu z rady nadzorczej pozostanie w nim jeszcze do 10 marca.

Nie wiadomo, jak długo zarząd TVP i rada nadzorcza spółki pozostaną w tym składzie. We wtorek rano zbiera się bowiem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która po raz kolejny spróbuje wyłonić nową radę nadzorczą w tej spółce.

Powrót Orła i Tejkowskiego może oznaczać dla TVP duże zmiany. W trakcie sześciu miesięcy ich nieobecności w spółce nastąpiły bowiem znaczące zmiany, w tym kadrowe - wymieniono m.in. szefa TVP1 - obecnie jest nim Iwona Schymalla, nastąpiła także zmiana szefa głównego programu informacyjnego - _ Wiadomościami _ po Jacku Karnowskim kieruje Małgorzata Wyszyńska. Zdjęło też programy: _ Misję Specjalną _ Anity Gargas, _ Warto rozmawiać _ Jana Pospieszalskiego i _ Bronisław Wildstein przedstawia _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/237/t46573.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/telekomunikacja/artykul/los;prezesow;tvp;wciaz;nierozstrzygniety,147,0,766355.html) Los prezesów TVP wciąż nierozstrzygnięty Obrady Rady Nadzorczej telewizji publicznej będą kontynuowane 21 lutego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/236/t46572.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/czarzasty;nie;mam;wplywu;na;krrit,148,0,744084.html) Czarzasty: Nie mam wpływu na KRRiT Były sekretarz Rady liczy na szybki wybór nowych władz TVP.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)