Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
uzależnienie
28.12.2009 06:35

Terapeuci ostrzegają przed infoholizmem

To jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych dwudziestego pierwszego wieku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(lisapics/iStockphoto)

To jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych dwudziestego pierwszego wieku - przestrzegają eksperci od nowych uzależnień. Wiąże się on z nadużywaniem komputera, telefonu komórkowego czy internetu.

Profesor Mariusz Jędrzejko ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wyjaśnia, że infoholizm dotyczy głównie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Posłuchaj profesora Jędrzejko:

Tym zjawiskiem zaniepokojony jest prezydent. Jak mówi minister Ewa Junczyk-Ziomecka, w listach do Lecha Kaczyńskiego ludzie wyrażają swoją bezradność wobec tego typu patologii:

Posłuchaj Ewy Junczyk-Ziomeckiej:

Profesor Mariusz Jędrzejko uważa, że infoholizm jest groźniejszy od narkomanii.

Posłuchaj profesora Jędrzejko:

Do największych współczesnych patologii społecznych należą: uzależnienie od informacji, telefonów komórkowych, komputerów, hazardu, zakupów i kredytów.

Według ekspertów, w Polsce jest tylko siedmiu terapeutów od współczesnych uzależnień. Tymczasem dzieci mających problem z nadużywaniem internetu i komputera zarejestrowano 22 tysiące. Eksperci apelują o stworzenie nowych kierunków studiów, jak pedagogika z terapią współczesnych uzależnień.

Czytaj w Money.pl
*"Zakupowy szał Polaków przypomina małpi gaj" * Nie dajmy się zakupoholizmowi - przestrzegają specjaliści od nowych uzależnień. Czytaj w Money.pl
Tagi: uzależnienie, biznes, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, e-biznes
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz