Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA: Nagrody Emmy 2011 rozdane

0
Podziel się:

Kate Winslet okrzyknięto najlepszą aktorką pierwszoplanową.

USA: Nagrody Emmy 2011 rozdane
(EPA/PAUL BUCK)
bETtEGRh

Po raz czwarty z rzędu najlepszym serialem dramatycznym został _ Mad Men _, a Kate Winslet okrzyknięto najlepszą aktorką pierwszoplanową za rolę w miniserialu HBO _ Mildred Pierce _ podczas 73. gali wręczenia nagród Emmy w Los Angeles.

Uroczystość wręczenia prestiżowych nagród, nazywanych często _ telewizyjnymi Oscarami _, odbyła się w Los Angeles.

Utrzymany w konwencji pseudodokumentu serial _ Współczesna rodzina _ dostał nagrodę w kategorii najlepszy serial komediowy. Serial zwyciężył również w kategoriach najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym (Ty Burrel), najlepsza aktorka w serialu komediowym (Julie Bowen), reżyseria i scenariusz.

bETtEGRj

Emmy dla najlepszego miniserialu trafiła do _ Downtown Abbey _, dramatu kostiumowego z Wielkiej Brytanii, w którym widzowie śledzą losy rodziny Crawley i ich służby począwszy od lat poprzedzających pierwszą wojnę światową.

W kategorii najlepsza aktorka dramatyczna zwyciężyła Julianna Margulies za rolę w serialu _ Żona idealna ; za tę samą postać rok temu została wyróżniona Złotym Globem. W pojedynku o tytuł najlepszego aktora w serialu dramatycznym Jona Hamma ( Mad Men _) pokonał Kyle Chandler z _ Friday Night Lights _.

Pierwszą w swojej karierze statuetkę Emmy dostała Brytyjka Kate Winslet za pierwszoplanową rolę samotnie wychowującej córkę Mildred Pierce, z produkcji HBO o tym samym tytule. Tytuł najlepszego aktora drugoplanowego w miniserialu przypadł jej koledze z planu, Guyowi Pearce'owi, znanemu m.in. z filmu _ Memento _.

ZOBACZ, JAK KATE WINSLET ODBIERA NAGRODĘ:

Nagroda za najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym powędrowała do Margo Martindale za rolę w _ Justified _ o szeryfie federalnym, którego metody sprawiają, że zostaje przeniesiony na prowincję.

bETtEGRp

Peter Dinklage to zdaniem wielu zasłużony laureat Emmy dla najlepszego drugoplanowego aktora dramatycznego w _ Grze o tron _, serialu osadzonym w świecie fantasy przypominającym średniowieczną Europę. Wyróżnienie dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu komediowym otrzymała Melisa McCarthy za rolę w _ Mike and Molly _, serialu opowiadającym o parze, która poznaje się na mityngu dla osób walczących z nadwagą.

Z kolei odpowiednik tej nagrody dla aktora komediowego - już po raz drugi z rzędu - zdobył Jim Parsons za rolę genialnego, lecz nieprzystosowanego do życia fizyka Sheldona Coopera z _ Teorii wielkiego podrywu _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/168/t130984.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/popkultura/film/oscary;2011;zalamana;matka;lesbijka;czy;baletnica,190,0,766142.html) Oscary 2011: Załamana matka, lesbijka czy baletnica? Kidman, Benning, Lawrence, Williams i Portman - to one mają szansę na statuetkę. Przyznaj swojego Oscara dla najlepszej aktorki.
[ ( http://static1.platine.pl/i/art/35/130083_tiny.jpg ) ] (http://platine.pl/michael-jackson-kupil-oscara-za-1-5-miliona-dolarow-0-760863.html) Michael Jackson kupił Oscara za 1,5 miliona dolarów Same statuetki są jednak niewiele warte. Akademia płaci za nie dolara.
bETtEGRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)