Notowania

Przejdź na
rada etyki mediów
15.10.2010 11:58

W mediach jest za dużo politycznych kłótni

Zajmują się plotkami i oszczerstwami - wytyka Magdalena Bajer z Rady Etyki Mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

*Magdalena Bajer, przewodnicząca Rady Etyki Mediów uważa, że dziennikarze zbyt wiele uwagi poświęcają politycznym kłótniom, a za mało informują o ważnych dla kraju problemach. *

W specjalnym oświadczeniu Rada skrytykowała zajmowanie się plotkami, oszczerstwami i insynuacjami, które dominują w przekazach medialnych - mówi przewodnicząca Magdalena Bajer. Jej zdaniem, publicystyka - szczególnie w mediach elektronicznych - przekształciła się w roztrząsanie sporów partyjnych.

Przewodnicząca Rady uważa, że jest wiele tematów, którym należałoby poświęcić znacznie więcej uwagi; na przykład reformy, które są zbyt wolno wprowadzane, sprawa budżetu, prezydencja Polski w Unii Europejskiej. Magdalena Bajer wskazała, że wiele tematów warto byłoby pogłębić - na przykład zjawisko handlu dopalaczami.

Rada Etyki Mediów uważa, że najwięcej bezwartościowych informacji pojawia się w mediach elektronicznych. Jest to szczególnie niepokojące ze względu na szerokie grono odbiorców, jakie ma telewizja.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/t46423.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruska;opozycja;moze;pojawic;sie;w;mediach,35,0,693027.html) Białoruska opozycja może pojawić się w mediach Debaty z udziałem jej przedstawicieli nie będą jednak emitowane na żywo.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezydent;wybral;szefowa;biura;prasowego,114,0,692850.html) Prezydent wybrał szefową biura prasowego Bronisław Komorowski posadę tę zaproponował wicedyrektor biura prasowego Sejmu.
Tagi: rada etyki mediów, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz