Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojewódzki
07.06.2011 14:52

Wojewódzki i Figurski oskarżeni o rasizm

Do KRRiT wpłynęła skarga na audycję Poranny WF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Slawek/CC/Flickr)

Podczas audycji radia Eska Rock doszło do drastycznej demonstracji ksenofobii - ocieniła Rada Etyki Mediów w oświadczeniu. Prowadzący poranny program Kuba Wojewódzki i Michał Figurski znieważyli obraźliwymi i rasistowskimi sformułowaniami Alvina Gajadhura - twierdzi REM.

Gajadhur, rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego powiedział, że skargę w sprawie audycji skierował w ubiegłym tygodniu do REM i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Sprawa dotyczy audycji z 25 maja. _ - Na razie otrzymałem informację od KRRiT, że zwrócono się do nadawcy o przesłanie nagrania i odniesienie się do skargi _ - poinformował.

REM w oświadczeniu zaznaczyła, że Wojewódzki i Figurski podczas audycji znieważyli Gajadhura obraźliwymi, rasistowskimi sformułowaniami.

Wypowiedź prezenterów z 25 maja cytuje _ Gazeta Wyborcza _: - _ Może zadzwonimy teraz do Murzyna... Krajowy rejestr Murzynów... Gajadhur, tak, Murzin (śmiech). Audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu. W jakiej sieci on może mieć telefon? Która się z czarnym kojarzy? Buszmeni? Możliwe, że pan Gajadhur, od kiedy dzwoniliśmy do niego i nabijaliśmy się z jego koloru skóry, zaczął nas regularnie słuchać... Podobno Murzyni nie śpią _.

Rada uznała, że ten przejaw rasizmu na antenie ogólnopolskiej rozgłośni radiowej ze strony dziennikarzy, którzy są idolami wielu młodych Polaków, jest pogwałceniem zasady szacunku i tolerancji zapisanej w Karcie Etycznej Mediów. _ Nie usprawiedliwia go satyryczny charakter audycji, bo demonstrowanie rasizmu wykracza poza granice satyry i etycznego dziennikarstwa _ - zaznaczyła Rada.

W audycji _ Poranny WF _ Radia Eska Rock doszło do _ drastycznej demonstracji ksenofobii wobec pana G., ciemnoskórego obywatela polskiego mieszkającego w Polsce od wczesnego dzieciństwa, który jest obecnie wykształconym, z doktoratem, urzędnikiem państwowym _ - podkreśliła.

Dyrektor programowy radia Eska Rock Marcin Bisiorek wyjaśniał w _ Gazecie Wyborczej _, która napisała o sprawie, że _ intencją tej audycji nie było obrażanie czy poniżanie kogokolwiek. Przecież jej autorów trudno posądzić o rasizm. Oni w przewrotny sposób pokazują pewne stereotypy, parodiując je i przerysowując _ - zaznaczył. _ Jeżeli pan Gajadhur poczuł się urażony, to wyrażam głębokie ubolewanie _ - dodał.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t112315.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/za;duzo;plotek;w;publicystyce;jest;reakcja,189,0,785085.html) Za dużo plotek w publicystyce. Jest reakcja To zaprzątanie uwagi odbiorców prekampanią wyborczą - ocenia Rada Etyki Mediów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t46422.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/katoliccy;dziennikarze;protestuja;i;wychodza;z;rem,13,0,694541.html) Katoliccy dziennikarze protestują i wychodzą z REM Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad rezygnują z funkcji.
Tagi: wojewódzki, wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz