Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojewódzki
13.06.2011 14:22

Wojewódzki rasistą? Minister tonuje

Bogdan Zdrojewski nie chce ingerować w skandal.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Interwencja w sprawie udziału Kuby Wojewódzkiego w przygotowaniach do koncertu inaugurującego polską prezydencję byłaby - w opinii ministra kultury - _ naruszeniem podstawowych zasad _. O odsunięcie Wojewódzkiego od projektu apeluje m.in. komitet praw Afrykanów.

Szef resortu kultury Bogdan Zdrojewski podkreślił, że nigdy nie ocenia zachowania osób, zdarzeń wyrwanych z kontekstu. _ 0 Jeśli mogę, unikam tego typu ocen, ponieważ niestosowne byłoby wchodzenie w kompetencje innych osób czy instytucji _ - zwrócił uwagę minister.

W jego opinii, w przypadku Kuby Wojewódzkiego i audycji, którą współprowadzi na antenie radia Eska Rock, właśnie kontekst bardzo się liczy. - _ Ważne jest, jakiego typu jest to audycja, jakim językiem się posługuje, w jakim charakterze występują tam osoby prowadzące i jakie mają intencje _ - zauważył.

_ - Moja interwencja w tej sprawie, ingerencja w jakikolwiek sposób, byłaby naruszeniem podstawowych zasad związanych z podziałem kompetencji i odpowiedzialności _ - podkreślił minister kultury. Dodał jednocześnie, że - jego zdaniem - Kuba Wojewódzki należy do osób _ niezwykle otwartych, niezwykle życzliwych, szanujących wrażliwość innych . = Musimy na to zwracać uwagę w budowaniu jakichkolwiek ocen. Przestrzegam przed pochopnymi opiniami _ - powiedział Zdrojewski.

W jego opinii polska kultura to obszar, w którym występuje mnogość talentów oraz _ największa ilość podmiotów, instytucji i osób uznawanych w Polsce i na świecie _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/t85958.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zdrojewski;chce;otwierac;nowe;muzea,236,0,828652.html) Zdrojewski chce otwierać nowe muzea

_ - To obszar, który buduje naszą innowacyjność i bardzo często jest źródłem dobrego naszego samopoczucia na całym świecie. Wśród osób, które znają się na rzeczy (...) jest zarówno Krzysztof Materna, jak i Kuba Wojewódzki oraz wiele innych osób. Nie odmawiałbym im prawa, aby dzielili się swoją aktywnością i zawodowstwem _ - podkreślił.

Zdrojewski zwrócił też uwagę, że można kogoś ukarać, ale tylko wówczas jeżeli rzeczywiście występuje _ potrzeba, powód i uzasadnienie _. Jak dodał - musi to się jednak odbyć _ w sposób adekwatny do tego, co zaistniało _.

Kuba Wojewódzki, razem z Krzysztofem Materną, jest współautorem scenariusza koncertu _ Tu Warszawa _ inaugurującego 1 lipca objęcie przez Polskę przewodnictwa w Radzie UE. Widowisko odbędzie się na Placu Defilad. Ustawione tam będą trzy połączone podesty, na których popularne utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej wykonają polscy i zagraniczni artyści. Koncert odbędzie się bez udziału konferansjerów.

Przeciwko angażowaniu się Wojewódzkiego w przygotowania koncertu zaprotestował w ubiegłym tygodniu w apelu do ministra kultury Komitet na rzecz Praw Afrykańskiej Społeczności w Polsce. Jako powód podano udział Wojewódzkiego w audycji na antenie radia Eska Rock 25 maja razem z współprowadzącym Michałem Figurskim. Pod adresem rzecznika Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, którego ojciec jest Hindusem, używali sformułowań: _ Może zadzwonimy teraz do Murzyna _, _ Krajowy rejestr Murzynów _, _ Gajadhur, tak murzin _, _ Audycję sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu _. Gajadhur skierował w tej sprawie skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury w sprawie publicznego propagowania rasizmu przez obu dziennikarzy.

Tagi: wojewódzki, wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz