Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
scrabble
10.07.2008 14:44

Wojna o internetowe Scrabble

Scrabulous, Facebook'owy Scrabble, uznany został za grę nielegalną i łamiącą prawa autorskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Od momentu powstania Facebook'a wielu ludzi mogło między innymi zagrać ze sobą w internetowe Scrabble. Problem pojawił się niedawno, gdy firma Scrabble zażądała zamknięcia Facebook'owego Scrabble, uznając grę za nielegalną i łamiącą prawa autorskie.

Electronic Arts, producent gier komputerowych, postanowił zadziałać w tej sprawie i zalegalizować grę. Przed końcem miesiąca legalna gra w słowa będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Facebooka. Ma być ona konkurencją dla nielegalnego Scrabulous.

Piracki Scrabble, stworzony w Indiach przez dwóch braci, ma pół miliona odwiedzin dziennie. EA ma zamiar przejąć ten sukces. Pojawia się pytanie, czy dla użytkowników serwisu fakt, że gra jest legalna wystarczy, aby przerzucili się z indyjskiej wersji.

Scrabble w wersji Electronic Arts dostępne będzie jedynie w obrębie Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawa do gry ma Hasbro. Właścicielem praw autorskich na Scrabble poza Ameryką jest firma Mattel. Póki co, gracze z Nowego Jorku nie będą mogli grać w legalną grę z przyjaciółmi z Londynu, przy czym nielegalna wersja o nazwie Scrabulous dostępna jest na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

Scrabulous stworzony został w Indiach przez dwójkę braci, Rajata and Jayanta Agarwalla z Kalkuty. Komentują, że stworzyli grę, ponieważ nie mogli znaleźć żadnej innej wersji na internecie, która by im się podobała. Scrabulous, mimo że jest nielegalny, uzyskał sporą popularność dzięki temu, że jest darmowy, przejrzysty i bardzo łatwy w obsłudze.

Scrabulous, choć nielegalny, wciąż funkcjonuje za darmo w internecie i można z niego swobodnie korzystać. Niewykluczone, że Hasbro wniesie sprawę do sądu.

Tagi: scrabble, styl, media, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz