Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
24.09.2011 12:42

"Wręcz Przeciwnie" od poniedziałku w kioskach

Z tygodniowym opóźnieniem i pod zmienionym tytułem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bright Meadow/CC/Flickr)

Z tygodniowym opóźnieniem i pod zmienionym tytułem w poniedziałek trafi do kiosków nowy tygodnik opinii. Pismo stworzone przez byłych dziennikarzy _ Wprost _ miało początkowo mieć tytuł _ Wprost Przeciwnie _. Numer ukaże się jednak pod nazwą _ Wręcz Przeciwnie _.

Tygodnik miał być w sprzedaży już 19 września. Wydawca opóźnił termin debiutu, gdy kolportażu odmówił _ Ruch _. Dystrybutor prasy 14 września poinformował, że zamiar wprowadzenia tygodnika do obrotu narusza prawo do znaku towarowego _ Wprost _, należącego do Agencji Wydawniczo-Reklamowej Wprost, która wydaje tygodnik _ Wprost _.

Redaktorem naczelnym nowego tygodnika jest Jan Piński - były szef działu _ Polska _ tygodnika _ Wprost _ i były szef _ Wiadomości _ TVP. Powiedział, że pierwsze numery pisma ukażą się pod zmienionym tytułem, jednak zastrzegł, że kolejne mogą nosić tytuł _ Wprost Przeciwnie _, który rok temu został zarejestrowany przez sąd.

Premierowy numer _ Wprost Przeciwnie _ ukazał się 20 lipca, jednak nie trafił do sprzedaży, a jedynie do zasobów Biblioteki Narodowej. Numer został wydrukowany, gdyż zgodnie z prawem wydawca zarejestrowanego tytułu musi wydać pierwszy numer pisma w ciągu roku. W przeciwnym razie traci prawo do jego wydawania.

_ - Nie wykluczamy, że wrócimy do tytułu Wprost Przeciwnie, gdy zapadną wyroki sądowe lub decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, do którego wystąpiliśmy o zajęcie stanowiska w sprawie odmowy dystrybucji przez Ruch _ - powiedział Piński.

Poniedziałkowy numer _ Wręcz Przeciwnie _ ma ukazać się w nakładzie 120 tys. egzemplarzy. Ma mieć 84 strony, a kosztować 4,99 zł. Tygodnik będzie mieć działy: Polska, Biznes, Nauka, Historia, Zagranica i Kultura. Według twórców tygodnika, ma on nawiązywać do _ najlepszych tradycji starego Wprost: liberalnego w sferze gospodarczej, konserwatywnego w sprawach obyczajowych i niebojącego się poglądów przeciwnych niż obecne w większości mediów _. Jak powiedział Piński, pismo będzie kolportowane przez _ Ruch _ i przez _ Kolportera _.

Część informacji, która znalazła się w pierwszym numerze, dostępna jest na stronie internetowej tygodnika. Dla czasopisma mają pisać m.in. prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski, Janusz Korwin-Mikke, Wiesław Kot, Robert Leszczyński, Tomasz Terlikowski i Tadeusz Drozda.

Czytaj więcej o rynku prasowym
[ ( http://static1.iwoman.pl/i/art/231/t156135.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/modelka;wydaje;magazyn;o;sobie,151,0,905367.html) Modelka wydaje magazyn. O sobie Po autobiografiach, kolekcjach ubrań i zapachach sygnowanym własnym nazwiskiem przyszedł czas na kolejny sposób na biznes dla celebrytek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/56/t41784.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/portale/puls-biznesu-w-sieci-jedyny-wydawca-ktory-traci-21230) Jako jedyni tracą w sieci, zyskując w druku Dziennik, w porównaniu do innych tytułów, radzi sobie słabo. Wydawca walczy o reklamodawców tylko pięcioma serwisami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t100456.jpg ) ] (http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/portale/tylko-fakt-pl-ciagnie-ringier-axel-springer-do-gory-21119) Zobacz jak skusili milion kobiet w sieci Dwa serwisy kobiece Ringier Axel Springer gromadzą w sumie prawie milion użytkowników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t49382.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;aresztowania;w;aferze;news;od;the;world,29,0,885021.html) Afera podsłuchowa. Kluczowe aresztowanie? Scotland Yard nie podał nazwiska zatrzymanego, ale nieoficjalnie sądzi się, że jest to były redaktor naczelny NotW Stuart Kuttner.
Tagi: wiadomości, styl, wiadmomości, kraj, gospodarka, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz