Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

YouTube zapłaci tantiemy

Serwis Google ma prawo do legalnego wykorzystania 10 milionów utworów należących do ponad 50 000 artystów.

Podziel się
Dodaj komentarz

MCPS-PRS Alliance i YouTube podpisało umowę, na podstawie której YouTube będzie płaciło tantiemy artystom, których utwory znają się w serwisie.

Serwis Google ma prawo do legalnego wykorzystania 10 milionów utworów należących do ponad 50 000 artystów.

Osoby korzystające z YouTube’a zyskały tym samym prawo do zamieszczania w serwisie i odsłuchiwania zamieszczonych tam utworów, a YouTube, który na tym zarabia, ma obowiązek wnoszenia odpowiednich opłat.

Żadna ze stron podpisujących umowę nie poinformowała o szacowanych obrotach.

Dotychczas YouTube nie wnosił opłat i zezwalał na nielegalne umieszczanie plików na swoich serwisach, co było powodem ostrej krytyki ze strony przemysłu nagraniowego. Teraz serwis zmienił podejście. Można to wiązać z faktem, iż zaczyna pojawiać się konkurencja. Sieci telewizyjne i producenci utworów audiowizualnych zauważyli, że z Internetu można czerpać dodatkowy dochód i sami planują uruchomić.

Najpoważniejszym konkurentem YouTube’a ma być serwis Hulu, nazwany przez prasę mianem „YouTube killer”. Stworzyły go News Corporation i NBC. Użytkownicy Hulu, który ma zadebiutować w październiku, będą mogli oglądać w nim popularne seriale (np. „24 godziny” czy „Simpsonowie”) oraz filmy produkowane przez Twentieth Century (m.in. „Diabeł ubiera się u Prady”, „Borat”).

Tagi: internet, styl, media, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz