Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Znany dziennikarz krytykowany za kontrowersyjny film

0
Podziel się

Chodzi o Solidarnych 2010 Jana Pospieszalskiego.

Znany dziennikarz krytykowany za kontrowersyjny film
(prezydent.pl/GFDL)
bEgnJOzp

*Jan Pospieszalski relacjonując w dniach żałoby wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim naruszył zasady obiektywizmu, szacunku i tolerancji - orzekła Rada Etyki Mediów. Pospieszalski odrzuca zarzuty REM.*

_ - Rada Etyki Mediów podziela oburzenie wielu widzów, którzy je sygnalizowali, sposobem relacjonowania przez Jana Pospieszalskiego w TVP1 przeżyć ludzi przychodzących w dniach żałoby pod Pałac Prezydencki _ - napisała REM w oświadczeniu.

_ - W relacjach tych pojawiały się oskarżenia pod adresem przeciwników prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdzenia, że Polska nie jest krajem demokratycznym, sugestie spiskowe dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem _ - przypomina REM.

bEgnJOzr

Rada zauważa przy tym, że _ red. Pospieszalski reagował na takie wypowiedzi aprobująco, powtarzając niektóre, oddając głos dwukrotnie tym samym interlokutorom, co miało znamiona manipulacji _.

_ W opinii REM naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji, co jest szczególnie naganne w sytuacji dramatycznych i bolesnych przeżyć całego społeczeństwa _ - orzekła Rada.

Odnosząc się do stanowiska Rady, Pospieszalski powiedział, że wszystkie wypowiedzi ludzi z którymi rozmawiał i które następnie zostały wyemitowane w TVP1, miały spontaniczny charakter i nie były reżyserowane.

_ - Dałem tym ludziom mówić i to, co wywołało następnie atak to było to, że ludzie mogli publicznie wyrazić swój ból. Mówili oni o trosce o Polskę, swoim szacunku do urzędu prezydenta i przywiązaniu do instytucji państwa. Dopiero później wypowiadali krytyczne słowa pod adresem przeciwników prezydenta wymieniając z nazwiska tych co szydzili z Lecha Kaczyńskiego _ - powiedział Pospieszalski.

bEgnJOzx

Wraził zaniepokojenie tym, że REM _ uczestniczy w medialnej operacji dyskredytowania autorów filmu +Solidarni 2010+ za to, że mieli odwagę wyjść i szczerze rozmawiać z ludźmi _. Dodał, że po tym oświadczeniu REM _ naprawdę wątpi w jakość polskiej demokracji _.

bEgnJOzS
wiadomości
styl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)