Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rada
05.05.2010 06:52

Znany dziennikarz krytykowany za kontrowersyjny film

Chodzi o Solidarnych 2010 Jana Pospieszalskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Jan Pospieszalski relacjonując w dniach żałoby wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim naruszył zasady obiektywizmu, szacunku i tolerancji - orzekła Rada Etyki Mediów. Pospieszalski odrzuca zarzuty REM.*

_ - Rada Etyki Mediów podziela oburzenie wielu widzów, którzy je sygnalizowali, sposobem relacjonowania przez Jana Pospieszalskiego w TVP1 przeżyć ludzi przychodzących w dniach żałoby pod Pałac Prezydencki _ - napisała REM w oświadczeniu.

_ - W relacjach tych pojawiały się oskarżenia pod adresem przeciwników prezydenta Lecha Kaczyńskiego, stwierdzenia, że Polska nie jest krajem demokratycznym, sugestie spiskowe dotyczące katastrofy pod Smoleńskiem _ - przypomina REM.

Rada zauważa przy tym, że _ red. Pospieszalski reagował na takie wypowiedzi aprobująco, powtarzając niektóre, oddając głos dwukrotnie tym samym interlokutorom, co miało znamiona manipulacji _.

_ W opinii REM naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji, co jest szczególnie naganne w sytuacji dramatycznych i bolesnych przeżyć całego społeczeństwa _ - orzekła Rada.

Odnosząc się do stanowiska Rady, Pospieszalski powiedział, że wszystkie wypowiedzi ludzi z którymi rozmawiał i które następnie zostały wyemitowane w TVP1, miały spontaniczny charakter i nie były reżyserowane.

_ - Dałem tym ludziom mówić i to, co wywołało następnie atak to było to, że ludzie mogli publicznie wyrazić swój ból. Mówili oni o trosce o Polskę, swoim szacunku do urzędu prezydenta i przywiązaniu do instytucji państwa. Dopiero później wypowiadali krytyczne słowa pod adresem przeciwników prezydenta wymieniając z nazwiska tych co szydzili z Lecha Kaczyńskiego _ - powiedział Pospieszalski.

Wraził zaniepokojenie tym, że REM _ uczestniczy w medialnej operacji dyskredytowania autorów filmu +Solidarni 2010+ za to, że mieli odwagę wyjść i szczerze rozmawiać z ludźmi _. Dodał, że po tym oświadczeniu REM _ naprawdę wątpi w jakość polskiej demokracji _.

Tagi: rada, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, media, pap, lifestyle
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz