Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trójka
09.03.2010 09:01

Związki w radiowej "Trójce" rozmawiają z zarządem

Związek domaga się odwołania dyrektora Jacka Sobali.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tsian/Dreamstime.com)

Związek Zawodowy Pracowników i Dziennikarzy Trójki domaga się, między innymi, odwołania dyrektora Jacka Sobali.

Wojciech Poczachowski z zarządu Polskiego Radia, który jest odpowiedzialny za Program Trzeci ma nadzieję, że uda się dojść do porozumienia ze związkowcami.

Jego zdaniem zawiązanie związku było bardzo dobrym pomysłem, który pozwoli na zorganizowanie rozmów.

Związkowcy z Trójki domagają się od zarządu Polskiego Radia odwołania jej dyrektora Jacka Sobali i przeprowadzenia na to stanowisko konkursu _ o transparentnych regułach, z obecnością obserwatorów, także ze związku _.

Chcą także przywrócenia na antenę przewodniczącego związku Jerzego Sosnowskiego - zawieszonego za krytykę nowych decyzji programowych w mediach. Dziennikarze protestują też przeciwko zatrudnieniu dziennikarza _ Polski _ Michała Karnowskiego oraz utworzeniu nowego pasma publicystycznego - _ Trójka po trzeciej _ - które prowadzą m.in. Tomasz Sakiewicz , Stanisław Janecki, a także na zmianę publicyści _ Rzeczpospolitej _: Bronisław Wildstein, Marek Magierowski i Rafał Ziemkiewicz.

Związkowcy walczą także o zachowanie Radiowego Centrum Kultury Ludowej i protestują przeciwko odwołaniu ze stanowiska dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzeja Rybałta i powołaniu na jego miejsce Marka Cajznera.

Poczachowski jest świadomy, że na jednym spotkaniu się ze związkowcami się nie zakończy.

Magdalena Jethon została odwołana pod koniec roku przez zarząd. Zastąpił ją Jacek Sobala, były szef radiowej _ Jedynki _.

Prezes Radia Jarosław Hasiński tłumaczył wówczas sejmowej komisji kultury i środków przekazu, że dyrektor Jethon była świetna na tzw. pokój, a nie na czas kryzysu, kiedy drastycznie trzeba ciąć wydatki i zwalniać pracowników.

_ - W momencie, kiedy wychowywała się z Trójką przez kilkadziesiąt lat, dzisiaj nie może dokonać pewnych zmian strukturalnych - ona sobie tego nie wyobraża _ - powiedział Hasiński.

Tagi: trójka, styl, wiadmomości, gospodarka, media, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz