Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pióra
30.03.2006 13:41

10 eleganckich piór dla biznesmena

Nie tylko wówczas, kiedy podpisuje się ważny kontrakt biznesowy warto mieć przy sobie wyjątkowy egzemplarz, który podkreśli klasę i styl biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pióro jest ważne nie tylko wówczas, kiedy podpisuje się ważny kontrakt biznesowy. Dlatego wtedy i w każdej innej sytuacji warto mieć przy sobie wyjątkowy egzemplarz, który podkreśli klasę i styl biznesmena. *

1. Czy pisanie może być niebezpieczne? Faktycznie, czasem jeden podpis może mieć poważne konsekwencje. Zwłaszcza, jeśli podpisuje się piórem, które nazywa się Panthere... Jego design zdradza dziki, zwierzęcy charakter właściciela. Wrrrr... Kosztuje ok. 600 złotych.

2. Czerwony metalik, znaczący "grill" oraz drapieżne kształty. Tyle można powiedzieć o Alfa Romeo: samochodoach oraz... długopisach tej marki. Artykuły piśmiennicze tej marki wyglądają bowiem równie ekscytująco. Ozdobione logo marki oraz bieżnikiem. Gadżet dla dynamicznego mężczyzny. Pióro kosztuje 2000 złotych, a długopis - 1000.

3. Pióro o Cartiera, a więc klasyczne i eleganckie, a poza tym nowoczesne. O tym ostatnim świadczy choćby ciekawy pomysł na wyposażenie go w ddatkowy zegarek kwarcowy. Całości dopełniają: czarny lakier, platyna i białe, 18-karatowe złoto. Jest jeszcze trochę czasu, żeby go kupić, a kosztuje ok. 8000 złotych.

4. Nie każdy lubi nowoczesny design. I właśnie dlatego powstała limitowana seria piór drewnianych, wykonanych z mieszanki najlepszego drewna pochodzenia afrykańskiego. Edycja nazywa się "Moby Dick". Ilość sztuk: 288. Cena: ok. 12 000 złotych.

5. Pelikan wyprodukował użyteczne arcydzieło. Pióro jest wykonane z brązu, złota i platyny. Zaprojektowano je na cześć zaginionej rzeźby przedstawiającej greckiego boga słońca. **Liczba piór jest ograniczona nie tylko z powodu na ekskluzywny charakter. Wyprodukowano 408 sztuk na pamiątkę roku, w którym założono miasto, z którego pochodzi statua Heliosa. Pióro ozdobione jest złotym grawerem, który przedstawia wspomniany pomnik. Mimo, że kosztuje ok. 14 500 złotych, to wciąż pozostaje tylko przyrządem do pisania.

6. To pióro wyprodukowano w Montblanc na cześć setnej rocznicy urodzin Grety Garbo. Wykonano je z różowego złota, a ozdobiono prawdziwymi diamentami i perłą Akoya. Dostępne są również wersje: kremowa i czarna, dodatkowo opatrzone nadrukowanym podpisem Grety. Niestety podobno limitowana kolekcja już się sprzedała, dlatego zainteresowanym polecamy aukcje internetowe.

7. Pierwsze w historii podwójne pióro. Legenda, związana z jego powstaniem, mówi, że powstało ono w hołdzie idei dualizmu i dziełu G. C. Junga. Pióro nazywa się "Alchemia". Nie sposób przecież mówić o "białym " bez "czarnego"... Pióro mierzy 23 centymetry długości. Wyprodukowano również bogatszą wersję ( w liczbie 38 sztuk) ozdobioną 344 diamentami i rubinami.

8. Jakie kształty powinno miec pióro, które nazywa się Gaudi? Oczywiście - odpowiednio zaokrąglone. Na cześć jednego z najsławniejszych architektów świata firma Sailor wyprodukowała serię 300 (numerowanych) niezwykle zakręconych piór. Dostępne jest w dwóch rozmiarach. Kosztuje ok. 4000 złotych.

9. Powstało w wyniku fuzji pomysłów na promocję: francuskiego producenta win Krug oraz włoskiego projektanata pió Omas. Dlaczego? Po prostu do produkcji ich odubowy wykorzystano niepotrzebne beczki... Można więc powiedzieć, że pisanie uzależnia niczym dobry trunek. A uzależni zaledwie 843 osoby za cenę jednostkową równą 4000 złotych.

10. Grafyskop jest piórem zaprojektowanym w stylu retro. Skąd ta nazwa? Do złudzenia przypomina bowiem sprzęt nurka sprzed kilkudziesięciu laty... Choć ci, którzy mają poczucie humoru twierdzą, że bardziej przypomina dęty instrument muzyczny... Wyprodukowano ich 888 sztuk, a każdy o wartości 18 000 złotych. Informację o tym egzemplarzu podajemy więc " ku przestrodze"...

Tagi: pióra, styl, rankingi, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz