Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hr
28.02.2006 13:02

10 powodów, dla których Amerykanie zmieniają pracę

Z jakich powodów obywatele najbardziej rozwiniętej gospodarki świata podejmują decyzje o zmianie pracy? Najczęściej skłonia ich do zmiany nieadekwatne wynagrodzenie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Z jakich powodów obywatele najbardziej rozwiniętej gospodarki świata podejmują decyzje o zmianie pracy? Portal salary.com przebadał 8000 Amerykanów chcących zmienić pracę w ciągu najbliższych 3 miesięcy. Na pierwszym miejscu wśród czynników, które skłoniły ich do zmiany znalazło się nieadekwatne wynagrodzenie. *

1. Aż 57% osób, które intensywnie poszukują nowego zatrudnienia, chce zmienić pracę z powodu niskich zarobków. Pracownicy, którzy otrzymują konkurencyjne w stosunku do oferty rynku płace są zdecydowanie częściej zadowoleni i mniej skłonni do podejmowania decyzji o zmianie.

2. Kolejnym czynnikiem, który wzmacnia niezadowolenie z pracy są niewystarczające szanse rozwoju kariery. 37.3% niezadowolonych pracowników wskazuje ten czynnik, jako powód odejścia z pracy. Szczególnie demotywujące są obietnice przełożonych dotyczące awansu, który jest ciągle odwlekany w czasie. Powodują one, że pracownicy tracą chęć do pięcia się po szczeblach kariery w dotychczasowej organizacji.

3. 34,2 niezadowolonych pracowników czuje się niedoceniana. Nagradzanie najlepszych pracowników, czy to finansowe, czy w postaci symbolicznego klepnięcia po plecach odgrywa ważna rolę w ograniczaniu poziomu retencji.

*4. *Niewiele jest rzeczy gorszych niż nuda - wynika z badania serwisu salary.com. Na nudę jako powód zmiany wskazuje 20.1% niezadowolonych pracowników. Czas w pracy spędziają oni na pogaduszkach ze współpraconikami, serfowaniu po internecie, albo ... poszukiwaniu nowej pracy.

*5. *Nieadekwatny system benefitów, to kolejny powód, dla którego Amerykanie zmieniają pracę. Decyzję o zmianie w poszukiwaniu bogatszego pakietu podejmuje 16,9% niezadowolonych.

6. 15,3% Amerykanów podejmuje decyzje o zmianie pracy, poszukując możliwości rozwoju zawodowego. Bez względu na to, czy pracownicy decydują się na odejście, by kontynuować edukację, założyć własny biznes czy znaleźć inną pracę, profesjonalny rozwój jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na poziom retencji i satysfakcji pracowników.

*7. *Na brak bezpieczeństwa pracy uskarża się 11,8% niezadowolonych. Powody są różne: stosowanie przez firmy outsourcingu, zmniejszająca się liczba miejsc pracy w przemyśle, zła kondycja finansowa przedsiębiorstwa, czy też jego sprzedaż przez dotychczasowych właścicieli. Wielu sposród respondentów, którzy wskazywali ten czynnik jako powód poszukiwania nowej pracy podkreślało, że nie wierzy, by osoby zarządzające firmą mogą ją ocalić.

*8. *Praca stresująca i odbijająca się na zdrowiu jest przyczyną, dla której 10,5% Amerykanów zmienia zatrudnienie.

*9. *Natomiast złe stosunki z przełożonymi, to powód dla którego odchodzi z pracy 10% niezadowolonych.

10. Dla 9% Amerykanów czynnikiem decydującym o zmianie zatrudnienia jest niedogodny dojazd do pracy. Duże przełożenie na jego wysoką pozycję miały ostatnie podwyżki cen benzyny - koszty dalekich dojazdów nie rekompensują zarobki. W ostatnim roku płace w Stanach Zjednoczonych wzrosły przeciętnie o 3,7%. W tym samym czasie wzrost kosztów komunikacji wyniósł 50%.

A dlaczego pracę zmieniają Polacy?

Tagi: hr, styl, rankingi, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz