Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mundial
20.06.2006 11:57

Angola wygrywa z Brazylią!

Tak przynajmniej wynika z badania McFee, które prezentuje najbardziej niebezpieczne strony internetowe związane z drużynami piłkarskimi.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Tak przynajmniej wynika z badania McFee, które prezentuje najbardziej niebezpieczne strony internetowe związane z drużynami piłkarskimi. *

Firma McAfee, Inc. (NYSE:MFE), czołowa firma koncentrująca się bezpieczeństwie IT, ogłosiła zaskakujący wynik pojedynku piłkarskiego - to Angola ma najniebezpieczniejszy zespół piłkarski na świecie, przynajmniej jeśli brać pod uwagę bezpieczeństwo wygaszaczy ekranu związanych z udziałem tej drużyny w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej. Takie są wyniki analizy wykonanej przez McAfee® SiteAdvisorTM, w której badano strony zawierające wygaszacze ekranów związane z drużynami piłkarskimi i piłkarzami biorącymi udział w Mistrzostwach Świata.

Zaraz za Angolą uplasowali się tacy faworyci, jak Brazylia i Portugalia. Wśród samych piłkarzy supergwiazdami pod tym względem są Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Anglik David Beckham i Brazylijczyk Ronaldinho. Wygaszacze ekranu związane z ich nazwiskami i pseudonimami stanowią dla kibiców znaczne zagrożenie.

Wyszukiwanie wygaszaczy ekranu według nazwisk i pseudonimów takich piłkarzy, jak Lama z Angoli, Beckham z Anglii i Ronaldinho z Brazylii najczęściej prowadzi do niebezpiecznych witryn. Zespół McAfee SiteAdvisor wyszukiwał za pomocą przeglądarki Google nazwiska i pseudonimy 736 piłkarzy biorących udział w Mundialu, dodając do ich nazwisk frazę "World Cup Screensaver". Następnie skonfrontowano wyniki z wyszukiwarki Google z własną bazą danych SiteAdvisor, zawierającą informacje o wrogim oprogramowaniu typu spyware oraz o nieautoryzowanych wiadomościach typu spam zebrane z ponad 3,8 milionów najpopularniejszych witryn WWW.

„Zwycięzcami" były te wyszukiwania, z którymi wiązała się największa ilość ryzykownych witryn WWW. Wyniki pokazały, że Angola pokonała Brazylię 24% do 17%. Za nimi uplasowały się kolejno Portugalia, Argentyna i USA. Najniebezpieczniejszym graczem okazał się w wyszukiwaniach Luis Mamona Joao "Lama" z Angoli. W jego przypadku aż 45% wyników wyświetlanych na pierwszej stronie prowadziło do wątpliwych witryn. Wielbiciele takich piłkarskich gwiazd, jak Beckham i Ronaldinho, wyszukujący w Internecie materiały na temat swoich idoli mogą trafić do niebezpiecznej witryny w przypadku aż 30 procent zwróconych wyników wyszukiwania.

"Kibice piłkarscy znani są ze swojej miłości do graczy, klubu i kraju, ale niestety twórcy wrogiego oprogramowania typu spyware, adware itp. wiedzą w jaki sposób wykorzystać tę pasję kibiców do własnych celów finansowych" wyjaśnił Chris Dixon, dyrektor ds. strategii w firmie McAfee SiteAdvisor. "Nasza badanie ponownie wskazuje, że problemy dotyczące bezpieczeństwa w sieci WWW należy dzisiaj rozwiązywać w skali globalnej."

Dziesiątka mundialowych zespołów piłkarskich, które w badaniu McAfee wykazały najwyższy procent zagrożenia ze strony oprogramowania typu adware, spyware i innych wrogich typów oprogramowania to:

1. Angola 24.0%

2. Brazylia 17.2%

3. Portugalia 16.2%

4. Argentyna 13.6%

5. USA 13.0%

6. Włochy 12.7%

7. Hiszpania 11.2%

8. Holandia 10.9%

9. Iran 10.9%

10. Francja 10.8%

Z kolei dziesiątka graczy z nazwiskami lub pseudonimami których wiąże się największe ryzyko dotarcia do wrogich witryn to:

1. Lama (Angola) 45.5%

2. Christian Lara (Ekwador) 41.7%

3. Loco (Angola) 41.7%

4. Roberto Carlos (Brazylia) 40.0%

5. Mateus (Angola) 38.5%

6. Fernando Torres (Hiszpania) 36.4%

7. Raul (Hiszpania) 36.4%

8. Cristiano Ronaldo (Portugalia) 36.4%

9. Ronaldo (Brazylia) 36.4%

10. Ze Roberto (Brazylia) 36.4%

Tagi: mundial, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz