Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kosmos
25.10.2006 13:09

Bilet w kosmos do wygrania na loterii

Firma Virgin Galactic już w 2008 roku zamierza zabrać pierwszych turystów na kosmiczną wycieczkę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Firma Virgin Galactic, która zwyciężyła w konkursie o nagrodę X-Prize budując statek Space Ship One, zaprezentowała światu jak będzie wyglądało wnętrze SpaceShipTwo - turystycznego statku kosmicznego. *

Znaczy to, że prace nad tym projektem postępują i idą dobrze. Kabina jest ponad 3 razy większa niż w Space Ship One i jest w stanie zabrać na pokład 6 turystów i 2 pilotów ( na stewardesy nie ma co liczyć, niestety). W kabinie będzie można doświadczyć około 5 minut nieważkości.

Kabina Space Ship Two będzie miała 15 przeszklonych okien - również na podłodze i suficie, które umożliwią dokładne oglądanie kosmosu podczas stanu nieważkości. Dostaniemy też porcję danych takich, jak: czas misji, prędkość statku, wysokość i aktualne odczuwalne przeciążenie. Będą one pokazywać się na wyświetlaczu na przodzie kabiny. Specjalnie zaprojektowane, ergonomiczne fotele mają pochłaniać przeciążenie, aby nie odechciało nam się lotu po 30 sekundach, bo wysiąść raczej ciężko.

Statek SpaceShipTwo, podobnie jak jego poprzednik, będzie najpierw wznoszony przez statek matkę - tym razem WhiteKnightTwo, a następnie po odłączeniu, będzie odpalał się jego hybrydowy silnik, który pozwoli na dalsze wznoszenie. Pierwszy SS2 ma się nazywać VSS Eterprise i zabrać turystów na pokład już w 2008 roku.

To nie zapowiedź kolejnej części Star Treka ...już niedługo co bardziej szczęśliwi (czytaj: z większym portfelem) będą mogli zamiast na wakacje na Kretę, wybrać się w podróż kosmiczną statkiem Space Ship Two. Cena biletu ma wynosić $200 000 ( więc nie tak dużo w porównaniu z grubymi milionami jakie trzeba teraz płacić Rosjanom za taką przyjemność). Ponadto firma Virgin ma zaproponować loterię, w której będzie można wygrać lot (takie kosmiczne lotto) i Reality Show, który jest właśnie opracowywany.

Tagi: kosmos, styl, manager, Sport i podróże, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz