Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
robert kubica
19.05.2008 07:05

Kubica przyjechał bolidem po nagrodę

Polski kierowca otrzymał prestiżową nagrodę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

Polski kierowca, Robert Kubica otrzymał w miasteczku Brisighella koło Rawenny prestiżową nagrodę imienia Lorenzo Bandiniego. Wcześniej wyróżnienie to przyznano wielu jego znakomitym kolegom z Formuły 1, z Michaelem Schumacherem na czele.

Lorenzo Bandini, kierowca Ferrari, który pochodził z Brisighelli, zginął w wypadku na trasie Grand Prix w Monte Carlo 41 lat temu.

Robert Kubica przyjechał do włoskiego miasteczka swoim wyścigowym bolidem. Jechał wyjątkowo powoli. Na 12-kilometrowej trasie witały go tłumy ludzi, w tym wielu Polaków. Kubica był z tego bardzo zadowolony. Powiedział, że przejazd ten traktuje jako trening przed najbliższym wyścigiem w Monte Carlo, który odbywa się na ulicach miasta. Polski kierowca zaapelował do swych wielbicieli, by jednak nie brali z niego przykładu i nie ścigali się na ulicach miasta, bo "życie jest tylko jedno".

Kubica nie był zaskoczony obecnością rodaków na ceremonii wręczenia mu prestiżowej nagrody. Powiedział, że Polacy towarzyszą mu wszędzie - ostatnio widział się z nimi w Chinach.

Tagi: robert kubica, wiadomości, styl, IAR, Sport i podróże, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz