Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Luksusowo po Brazylii

Trasa brazylijskiego odpowiednika Orient Expressu rozpoczyna się w Kurytybie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Brazylia dołącza do krajów, w których można wybrać się w luksusową podróż pociągiem. Trasa brazylijskiego odpowiednika Orient Expressu rozpoczyna się w Kurytybie.

Tam należy zatrzymać się w pięciogwiazdkowym hotelu Bourbon, który jest wliczony w cenę podróży Great Brazil Expressem. Następnego dnia organizatorzy oferują wycieczkę pociągiem i autobusem na trasie Kurytyba, Morretes, Antonina, Kurytyba.

Trzeciego dnia rozpoczyna się właściwa podróż, w czasie której zwiedzamy Kurytybę, park narodowy Vila Velha i docieramy do Tibagi na nocleg.

Dzień czwarty to zwiedzanie jednego z największych kanionów na świecie (kanion Guartela), oraz wizyta w miasteczkach Castro i Castrolanda, a także nocleg w Ponta Grossa. Piąty dzień to przejazd na trasie Ponta Grossa, Irati, Guarapuava i dopiero szóstego dnia docieramy do jednej z największych atrakcji podróży - wodospadów Iguacu. Tam czeka nas nie tylko zwiedzanie wodospadu, ale również wizyta na Itaipu - największej zaporze wodnej na świecie.

Siódmego dnia wracamy samolotem do Rio de Janeiro.

Cena za siedmiodniową podróż to co najmniej 3500 dolarów. Wliczono w nią noclegi w luksusowych hotelach, posiłki, podróże pociągiem i autobusem.

Sam pociąg składa się jedynie z 2 luksusowych wagonów, które mogą zabrać nie więcej niż 22 osoby. Każdy z wagonów może jeździć samodzielnie, więc podróż można spędzić w towarzystwie mniejszej liczby osób. Oczywiście, koszt takiej przyjemności odpowiednio rośnie.

Tagi: brazylia, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz