Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
meksyk
05.12.2007 15:50

Meksyk: Lodowisko przy parlamencie

Stolica Meksyku, Ciudad de México, jest jedną z największych aglomeracji świata. Nic dziwnego, że wszelkiego rodzaju projekty organizuje się tam również z ogromnym rozmachem.

Podziel się
Dodaj komentarz

Stolica Meksyku, *Ciudad de México, jest jedną z największych aglomeracji świata. Nic dziwnego, że wszelkiego rodzaju projekty organizuje się tam również z ogromnym rozmachem.*

To tam sztuczne plaże pozwalały znaleźć wytchnienie od upału, teraz uruchomiono lodowisko o powierzchni, bagatela, 3200 metrów kwadratowych. Mieści się ono na centralnym placu miasta, zwanym El Zocalo. Otacza go kilka ważnych budynków, np. parlament, katedra i ratusz.

Wielkie otwarcie miało miejsce w zeszłą niedzielę (2 grudnia) i przyciągnęło całe tłumy gapiów oraz miłośników ślizgania. Niektórzy nawet spali w okolicach bandy, by mieć pewność, że jako pierwsi wypróbują taflę.

Jak twierdzą władze, w ramach jednej tury lodowisko pomieści 1200 osób. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a także wynająć trenera. Niektórzy podśmiewają się, że pewnie zdecyduje się na to całkiem sporo niedoświadczonych sportowców. W końcu miejscowy klimat kojarzy się raczej z ciepłem i słońcem.

Lodowisko utworzono w tym miejscu po raz pierwszy. Wcześniej odbywały się tu m.in. różnego rodzaju demonstracje. Przedsięwzięcie zrealizowano dzięki funduszom od 23 sponsorów. Zainwestowano 16 mln peso. Teraz za to Meksyk może się pochwalić lodowiskiem lepszym od nowojorskiego i europejskich.

Tagi: meksyk, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz