Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tenis
28.03.2008 14:56

Można grać w tenisa na wodzie?

Udowodniło to dwoje spośród najlepszych na świecie tenisistów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Dla zaakcentowania rangi turnieju Sony Ericsson Open, który się wczoraj rozpoczął, zorganizowano pierwszy w historii mecz tenisa rozegrany na wodzie. *

Dwoje spośród najlepszych na świecie tenisistów, Serena Williams i Rafael Nadal, spotkało się na specjalnie przygotowanym korcie, aby spróbować szczęścia na bardziej wymagającej niż zwykle powierzchni. Wykonali oni z pozoru niemożliwe zadanie, kojarzące się raczej z cudem niż z nowoczesnym turniejem tenisowym.

Rewolucyjna rozgrywka miała miejsce na dachu nowego hotelu Gansevoort South, który oficjalnie po raz pierwszy otworzył swe podwoje.

| Pokryty wodą kort zbudowany został wewnątrz kompleksu basenowego o szerokości 110 stóp (ok. 33 m) na ekskluzywnym tarasie dachowym hotelu Gansevoort o szerokości 22.000 stóp kwadratowych, z widokiem na dzielnicę South Beach, Miami. |
| --- |

Zbudowanie kortu zajęło siedem dni, podczas których specjalistyczny zespół do prac podwodnych stworzył dwie niewidzialne platformy, po każdej stronie basenu, na których tenisiści mieli stać i prowadzić grę. Zbudowano je przy pomocy specjalnie zaprojektowanych akrylowych ekranów oraz wspierających je, powiązanych ze sobą, akrylowych rur. Następnie basen został napełniony wodą, po czym pozostało już tylko wykonanie ostatnich szlifów w postaci zamocowania siatki oraz ustawienia uczestniczących w Sony Ericsson Open chłopców i dziewcząt podających piłki.

Sony Ericsson Open jest piątym co do wielkości największym turniejem na świecie i jedynym dwunastodniowym wydarzeniem tenisowym w kalendarzu rozgrywek ATP oraz Sony Ericsson WTA Tour. Turniej, trwający od 26 marca do 6 kwietnia gości wszystkich najlepszych na świecie zawodników gry w tenisa - kobiet i mężczyzn.

Tagi: tenis, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz