Ośmiornica z Oberhausen Sea Life Aquarium znów miała rację.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ośmiornica z Oberhausen Sea Life Aquarium znów miała rację. Drużyna niemiecka pokonała reprezentację Urugwaju 3:2. *

Za nami emocjonujący mecz o 3. miejsce mundialu 2010. Na stadionie im. Nelsona Mandeli w Port Elizabeth padło aż pięć bramek. W 82. minucie Khedira zapewnił Niemcom wygraną.

Bramki dla Niemiec zdobyli Thomas Mueller w 18. minucie, Marcell Jansen w 57. minucie i Sami Khedira w 82. minucie. Gole dla Urugwaju strzelili Edison Cavani w 28. minucie i Diego Forlan w 51. minucie.
Piłkarze niemieccy po raz czwarty, a drugi z rzędu zdobyli brązowy medal mistrzostw świata.

W historii mistrzostw nasi zachodni sąsiedzi wygrali aż trzy z czterech takich pojedynków, w tym w 1950 roku właśnie z Urugwajem.

Wspomniana ośmiornica Paul przewiduje też triumf Hiszpanii w jutrzejszym finale mistrzostw świata z Holandią.

Tagi: mecz, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, Sport i podróże, lifestyle