Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
nurkowanie
28.02.2006 15:21

Nurkowanie pod lodem - hit sezonu!

Co robią pasjonaci podwodnych krajobrazów, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera? Okazuje się, że równie chętnie, jak latem schodzą po wodę, a raczej pod lód.

Podziel się
Dodaj komentarz

Co robią pasjonaci podwodnych krajobrazów, gdy temperatura spada znacznie poniżej zera? Okazuje się, że równie chętnie, jak latem schodzą po wodę, a raczej pod lód.

Moda na uprawianie tego sportu ekstremalnego pochodzi z Północy Europy. Sposób na nurkowanie zimą, który dziś prezentujemy, jest o tyle ciekawy, że dotyczy upalnej Toskanii. Żeby spróbować sił w Ice Diving'u, wystarczy pojechać więc na przykład: do miasteczka Cesana we Włoszech, nad Jezioro Czarne. Jest gdzie poszaleć, bo jezioro ma ponad 2 km głębokości.

Organizator rozrywek pod powierzchnią lodu, firma Aqua X zaprasza wszystkich do uprawiania mroźnego sportu: od małych dzieci do ludzi starszych. Nie ma żadnych przeciwwskazań, ani ograniczeń.

Firma organizuje również wyprawę dla odważnych. Specjalny pakiet zawiera chyba wszystkie ekstremalne sposoby na sport zimą. Wybierając specjalny zimowy pakiet, klient decyduje się bowiem na: podziwianie zaśnieżonych krajobrazy podczas wspinaczki wysokogórskiej, nurkowanie w jeziorach górskich, jazdę konną (nadal brodząc w śniegu) oraz zawody curlingowe. Nie trzeba chyba dodawać, że czas poświęcony na odpoczynek w trakcie męczącej wyprawy - spędza się pod namiotem. Również w białym i mroźnym otoczeniu. Wszystkie te atrakcje - a szczególnie jedna z nich - zapewnią niezapomniane wrażenia w zimowym plenerze.

Ważnym elementem tego "maratonu" jest nurkowanie w zamarzniętym jeziorze. Pod wodę schodzi się przez wydrążony w lodzie i specjalnie oświetlony przerębel. Brrrr...

Żeby zapobiec ewentualnemu wychłodzeniu organizmu, każdy uczestnik wycieczki otrzymuje specjalny, „suchy" kombinezon do nurkowania, maskę na twarz i... czapkę z wewnętrznymi słuchawkami, kompatybilnymi z odtwarzaczami mp3. Słuchawki spełniają - obok ważnej roli rozrywkowej i odprężającej - również bardzo ważną funkcję bezprzewodowego systemu bezpieczeństwa. W przypadku, gdyby któryś z nurków zgubił się i nie mógł odnaleźć wyjścia spod lodu (ta ewentualność przeraża mnie zdecydowanie najbardziej!), może poprosić o wsparcie. Tych, którzy obawiają się, że ów system mógłby jednak nie działać, organizatorzy informują, że wyjście jest zawsze oświetlone specjalną lampą.

I kto powiedział, że pod słońcem Toskanii jest nieziemsko gorąco?

Tagi: nurkowanie, toskania, włochy, wakacje, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz