Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podróże
28.03.2007 14:16

Piramidy na wodzie

Wakacje w wieżowcu w Dubaju to już przeżytek. Hitem kolejnych sezonów będzie urlop w pływających piramidach.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wakacje w wieżowcu w Dubaju to już przeżytek. Hitem kolejnych sezonów będzie urlop w pływających piramidach. *
Szwedzka firma *
Oceanic-Creations **przygotowała projekt hoteli w kształcie piramid, które zamierza zbudować w mekkach światowej turystyki. Jeden z pierwszych takich nietypowych hotelipowstanie w Cancun w Meksyku kosztem 209 mln dolarów.

W planach pomysłodawcy tych budowli, Ronny'ego Nordella - jak podaje CNN - znajdują się m.in: kasyna, hotele, miasteczka na wyspach, a nawet... mobilne wioski wakacyjne. Już wiadomo, że projektami tymi interesują się _ Na razie firma zgromadziła 6,5 mln dolarów kapitału. _ inwestorzy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz bogate miasta z całego świata, które nie mają jeszcze pomysłu na efektywne zagospodarowanie obszarów przybrzeżnych.

Do realizacji projektów potrzebny jest specjalny materiał budowlany, na którym nie robią wrażenia duże różnice temperatur, ani wysoki poziom wilgotności. Wiadomo tyle, że jest to kompozyt wykorzystywany w przemyśle zbrojnym i jest dziesięciokrotnie bardziej wytrzymały niż stal.

Nordell już wcześniej chciał uruchomić produkcję takich wodnych budowli, ale nie uzyskał zgody od szwedzkiego rządu na wykorzystanie tajnych informacji o technologii ich budowania. Sam posiadał tą wiedzę jeszcze z czasów, kiedy pracował dla państwowego przedsiębiorstwa. O zgodę starał się od 1986 roku.

Tagi: podróże, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz