Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sport
10.05.2011 06:23

Śmierć kolarza na Giro d'Italia

Tragicznie zakończył się trzeci etap kolarskiego wyścigu. W wyniku wypadku zmarł 25-letni Belg Wouter Weylandt.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Tragicznie zakończył się trzeci etap kolarskiego wyścigu Giro d'Italia. 20 kilometrów przed metą wypadek miał 25-letni Belg Wouter Weylandt, który zmarł 40 minut później nie odzyskawszy przytomności.

Belgijski kolarz wywrócił się podczas szybkiego zjazdu z przełęczy Bocco na wysokości blisko tysiąca metrów. Jego stan od początku wydał się poważny. Weylandt miał pękniętą podstawę czaszki i zmasakrowaną twarz. Po czterdziestu minutach walki o jego życie lekarze poddali się.

Przygnębienia nie krył jadący w tym wyścigu Sylwester Szmyd. Gdy mijał miejsce wypadku, belgijski kolarz leżał w kałuży krwi.

POSŁUCHAJ POLSKIEGO KOLARZA:

Jak stwierdził, taki wypadek mógł się przydarzyć każdemu innemu ze startujących w Giro kolarzy. Etap wygrał Hiszpan Angel Vicioso z grupy Androni Giocattoli przed Brytyjczykiem Davidem Millarem i swoim rodakiem Pablo Lastrasem Garcią.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t126538.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragedia;na;budowie;stadionu;narodowego,130,0,825730.html) Tragedia na budowie Stadionu Narodowego Robotnik spadł z rusztowania, zginął na miejscu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t40660.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/kubica;wyjdzie;ze;szpitala;rany;sie;zagoily,188,0,815292.html) Kubica wyjdzie ze szpitala? Rany się zagoiły Powrót rajdowca do Polski na razie niemożliwy, poinformował jego manager.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t95581.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tragedia;w;kopalni;nie;zyje;gornik,21,0,784917.html) Tragedia w kopalni. Nie żyje górnik 43-letni mężczyzna zginął e zakładzie górniczym Janina w Libiążu w Małopolsce.
Tagi: sport, kolarstwo, wiadomości, styl, wiadmomości, gospodarka, Sport i podróże, lifestyle
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz