Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sponsorów F1 zaniepokoił pewien skandal

Czterech producentów biorących udział w zawodach Formuły 1 wyraziło obawy dotyczące prywatnego życia Prezydenta Międzynarodowej Federacji Samochodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl)

Prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej Max Mosley poprosił o zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia tej organizacji.

Apel wystosował po tym, jak czterech producentów biorących udział w zawodach Formuły 1 wyraziło obawy dotyczące prywatnego życia Mosleya. W jednej z gazet ukazała się bowiem informacja, że prezydent bierze udział w "organizowanych w lochach orgiach w nazistowskim stylu".

Mosley zaprzeczył, by miał jakikolwiek związek z nazizmem.

Firmami, które domagają się wyjaśnień są BMW i Mercedes-Benz (to one jako pierwsze opublikowały wspólne oświadczenie w tej sprawie) oraz Toyota i Honda.

Odpowiadając na zastrzeżenia, Mosley napisał: "Biorąc pod uwagę historię BMW i Mercedesa-Benza, szczególnie okres przed drugiej wojny światowej i w czasie jej trwania, w pełni rozumiem, dlaczego chcą się zdystansować od zachowania opisanego w tej publikacji. Niestety, firmy te nie skontaktowały się ze mną przed wydaniem oświadczenia i nie zapytały, czy informacje te są prawdziwe".

Protestujące firmy zauważają, że osoby publiczne, pełniące wysokie stanowiska w międzynarodowych organizacjach sportowych, są zobowiązane zachowywać się szczególnie godnie, by nie wywierać negatywnego wpływu na miłośników tych sportów oraz by nie były one kojarzone z nieakceptowanymi społecznie zachowaniami.

Tagi: formuła1, styl, Sport i podróże, lifestyle
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz