Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

TUI kupiło Toskanię

0
Podziel się:

Tenuta de Castelfalfi ma zostać w przyszłości przekształcona w zintegrowany ośrodek wypoczynkowy.

TUI kupiło Toskanię
bEEpWCeZ

Niemieckie biuro podróży TUI kupiło w Toskanii całą wioskę. Tenuta de Castelfalfi ma zostać w przyszłości przekształcona w zintegrowany ośrodek wypoczynkowy dla turystów zza naszej zachodniej granicy.

Średniowieczna osada, zlokalizowana na północ od Sieny, a także w pobliżu Pizy i Florencji, zmieni nie tylko właściciela, ale i nazwę. Brzmi ona mniej włosko, za to bardziej kosmpolitycznie: Toscana Resort Castelfalfi.

Okoliczni mieszkańcy bardzo różnie zareagowali na pogłoski o sprzedaży. Niektórych wcale to nie ucieszyło. "Niemcy zdobyli naszą wioskę!" — napisano alarmistycznie na łamach jednej z lokalnych gazet Il Tirreno.

bEEpWCfb

W skład sprzedanego "kompletu" wchodziły: zamek, trzygwiazdkowy hotel, 18-dołkowe pole golfowe, gaje oliwne, winnice, lekko podniszczone, ale malownicze wille oraz ok. 10 km kwadratowych gruntu. Przypuszcza się, że za całość TUI zapłacił nawet 957,5 mln zł. Z transakcji wyłączono tylko kościół, ale operator zobowiązał się do łożenia na jego renowację.

Jednorazowo w Castelfalfi może mieszkać 3200 gości. Uważa się, że ośrodek stanie się prawdziwą żyłą złota. Ze względu na lokalizację, ale także z powodu miniaturyzacji. Hotele bardziej przypominają bowiem pensjonaty niż obiekty należące do dużych sieci.

bEEpWCfC
styl
Sport i podróże
KOMENTARZE
(0)