Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kawa w butelkach zdobywa chiński rynek

0
Podziel się:

Ponieważ do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostał mniej niż rok, wszystkie znane światowe marki prześcigają się, by zaznaczyć tam swoją obecność.

Kawa w butelkach zdobywa chiński rynek

Ponieważ do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostał mniej niż rok, wszystkie znane światowe marki prześcigają się, by zaznaczyć tam swoją obecność.

Reagując na stale wzrastające zapotrzebowanie, Starbucks wprowadza na tamtejszy rynek butelkowane Frapuccino. Jako pierwsi mogą je kupić mieszkańcy Pekinu, Szanghaju i Hongkongu. Aby zrealizować to przedsięwzięcie, nawiązano współpracę z PepsiCo.

W przyszłym roku w kontynentalnych Chinach ma powstać co najmniej 80 nowych kawiarni. Tutaj bowiem roczny wzrost sprzedaży jest większy od zakładanych 18 proc. Obecnie sieć Starbucks ma w Chinach niemal 300 sklepów. Pierwszy powstał w 1999 roku w pekińskim China World Hotel.

Firma skupiła się głównie na młodych konsumentach. Żeby przyciągnąć uwagę podążających za modą szanghajczyków, kawa w butelkach i napoje o smaku mokki pojawiły się w wyświetlanym na stacjach metra interaktywnym serialu "Słoneczny Dzień" (Sunny Day).

Ponieważ do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie pozostał mniej niż rok, wszystkie znane światowe marki prześcigają się, by zaznaczyć tam swoją obecność. Howard Schultz, szef Starbucka, nie ukrywa, że Chiny są obecnie światowym numerem jeden dla jego firmy.

Andrea Illy, szef słynnej włoskiej palarni kawy Illycaff?, prognozuje, że w ciągu 15 lat konsumpcja kawy w Chinach może wzrosnąć do 250-300 tys. ton rocznie.

Wg agencji Associated Press, Chińczycy lubują się we wszelkiego rodzaju napojach. Dyrektor China Beverage Industry Association Zhao Yali twierdzi nawet, że chińskie zapotrzebowanie na napoje podwaja się w ciągu każdych kolejnych 5 lat.

W porównaniu do kawy parzonej na miejscu w kawiarni Starbucks (18 do 22 juanów, czyli 2,40-3 dol.), napój sprzedawany od zeszłego tygodnia w butelkach jest o wiele tańszy. Trzeba za niego zapłacić 5 juanów (70 centów), a nawet mniej.

styl
Dobre trunki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)