Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Najdroższy alkohol na świecie od Hennessy

0
Podziel się:

Wyprodukowano zaledwie 100 butelek tego luksusowego trunku.

Najdroższy alkohol na świecie od Hennessy

Wyprodukowano zaledwie 100 butelek tego luksusowego trunku. Każda za cenę 200 tys. dolarów.

W 1945 roku Kilian Hennessy zaczął zarządzać koncernem LVMH i prowadził go, aż do 1975r. Bardzo szybko udało mu się odcisnąć na jego zarządzie piętno swej energicznej osobowości. Doprowadził do fuzji wielkich koncernów, gdzie w 1971 najbardziej prestiżowy dom koniakowy połączył się z Moët & Chandon, najsłynniejszym na świecie domem szampańskim. A w 1987 roku, po wcześniejszych negocjacjach Kiliana Hennessego, doprowadzono do fuzji z koncernem Louis Vuitton, co stanowiło pierwszą fazę rozwoju grupy LVMH.

Beauté du Siecle - to niesamowite przedsięwzięcie, do którego zaproszony został Yann Fillioux, Mistrz Kompozycji marki Hennessy. Jego zadaniem było stworzenie smaku Beauté du Siecle, koniaku łączącego 100 nieocenionych eaux-de-vie minionej epoki.

Dzięki temu ta litrowa, wyrafinowana kompozycja zawiera w sobie historię ubiegłego stulecia, historię tworzoną przez najlepszych degustatorów na przestrzeni XX wieku. Aby zachować subtelne nuty smakowe i aromatyczną finezję tego wyjątkowego koniaku, nie poddany on został dekantyzacji, a całość zaprezentowana została w dekantorze ze szkła Baccarat, którego kształt zaprojektowano na podstawie butelki służącej do próbnych degustacji, używanej przez Yanna Fillioux i jego komitet degustacyjny.

Wyjątkowe i niezwykłe jest także opakowanie Beauté du. Zaprojektował go malarz, rzeźbiarz i reżyser filmowy, artysta francuski cieszący się międzynarodową sławą - Michel Othoniel. Stworzył on unikatowy obiekt pożądania kolekcjonerskiego o wartości 150 000 euro - Skrzynię Tajemnic. To w nią zapakowany został ten wyjątkowy koniak.

Skrzynię, ważącą 75kg otwiera się przy pomocy klucza ozdobionego gwiazdą Hennessy. Ukryty guzik uruchamia mechanizm odsłaniający butelkę koniaku osadzoną na aluminiowej podstawie z czterema kieliszkami ze szkła weneckiego, z których każda umieszczona jest na perle ożywionej pozłotą. Inny mechanizm, równie sprytnie ukryty, otwiera podstawę skrzyni, co stanowi zachętę do obejrzenia znajdującego się tam albumu dzieł sztuki w srebrnej, grawerowanej oprawie.

Umieszczony w środku skrzyni album ukazuje magię & glamour początku XX wieku, ikony piękna prezentujące Haute couture owej epoki. Przedstawia najelegantsze kobiety tamtych czasów: towarzyską śmietankę Paryża, aktorki i modelki, rosyjskie baleriny inaczej mówiąc - życie, styl, tamten blask. Kolekcja, zawierająca 3000 oryginalnych fotografii, przygotowało paryskie Studio Talbot.

styl
Dobre trunki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)