Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Arkadiusz Braumberger
|

500 tys. zł za pięć miesięcy pracy. Lotos wypłaci to, co Pietryszyn miał dostać z PZU

179
Podziel się:

Za pięć miesięcy na stanowisku prezesa Grupy Lotos Robert Pietryszyn dostanie pół miliona złotych. Tyle zdaniem "Gazety Wyborczej" przyniosły zwolnionemu w środę pensja, odprawa i odszkodowanie za zakaz konkurencji.

500 tys. zł za pięć miesięcy pracy. Lotos wypłaci to, co Pietryszyn miał dostać z PZU
(materiały prasowe PZU)

Za pięć miesięcy na stanowisku prezesa Grupy Lotos Robert Pietryszyn dostanie pół miliona złotych. Tyle zdaniem "Gazety Wyborczej" przyniosły zwolnionemu w środę pensja, odprawa i odszkodowanie za zakaz konkurencji.
Lotosowi prezesował od maja 2016 roku, kiedy zastąpił na stanowisku długoletniego prezesa Pawła Olechnowicza. Przed transferem do Gdańska Pietryszyn zasiadał w zarządzie PZU i PZU Życie.

Gdy pojawiła się informacja, że zakończył karierę we władzach największego polskiego ubezpieczyciela, zaczęto spekulować, że otrzyma około 500 tys. zł odprawy. Ten zrzekł się pieniędzy, ale teraz je odzyska.

W komunikacie spółki nie podano przyczyn odwołania Pietryszyna, nie wiadomo też jakie decyzje zostaną podjęte w stosunku do wiceprezesów firmy.

Były prezes Lotosu jest kojarzony z odwołanym w połowie września ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem, a przede wszystkim z byłym posłem i rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem, któremu miał udzielać prywatnych pożyczek.

Wcześniej kierował spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn był związany z PiS od początku jego istnienia, szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Rada nadzorcza Lotosu odwołując prezesa, powierzyła jego obowiązki Marcinowi Jastrzębskiemu - dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu ds. Operacyjnych.

wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(179)
gg77
6 lat temu
totalny brak wiedzy jeśli spółka skarbu państwa wypłaca takie odprawy to jakie to ma znaczenie dla czarnego ludu że jest wysoki podatek? przelewanie z lewej do prawej kieszeni... a jeśli miał tylko akt powołania to zapłaci mały podatek pewnie koledzy o to zadbali, poza tym firma ma koszty czyli zmniejszy jej się zysk a jak zysk w dól to wartość akcji również poza tym to spółka skarbu państwa więc tak naprawdę wszyscy dopłacamy do tych odpraw i pozwalamy patologii się mnożyć ... nie ma jak zmiana na gorsze ale wszyscy się cieszą to nasza patologia nie jakaś obca ... tylko tego kraju nic już nie uratuje nasze dzieci które tu zostaną i nasze wnuki będą spłacać te długi co zaciąga Morawiecki, on wie jak się bawić w kredyty będąc preziem w WBK cały czas dążył aby jak najwięcej Polaków zostało niewolnikami banków bo od tego dostawał premię ...
JS
6 lat temu
I takie odprawy trzeba opodatkować!
janka
6 lat temu
Ja tak tez chce
gosc
6 lat temu
A może tak odświeżenie pamięci - Krzysztof Kilian bliski znajomy Tuska, były prezes PGE wraz ze współpracownikami - odprawy w kwocie 6,9mln złotych, prezes PKN Orlen Jacek Krawiec minimum 3 mln zł, Andrzej Klesyk z PZU 2,7mln, Rafał Kapler były szef NCS-u odprawa 0,5mln, Wojciech Heydel po przepracowaniu 4,5 miesiąca w PKN Orlen otrzymał w 2008r. 1,5mln zł, Herbert Wirth z KGHM – 2,3 mln zł, szefowa PGNiG Grażyna Piotrowska Oliwa zainkasowała w 2013 r, 1,5mln zł, prezes Kompanii Węglowej zwolniony na początku 2015r zainkasował 960 tys. zł, a facet od wizerunku Tuska - Igor Ostachowicz, miał zostać po odejściu szefa do Brukseli członkiem zarządu Orlenu i wziąć po kilku miesiącach w ramach nagrody wielomilionową odprawę. Dopiero jak zrobiło się medialnie o tym głośno sam się z tego wycofał. Jedną z pierwszych decyzji PIS-u po objęciu władzy było ukrócenie tego rozpasania. Wprowadził wysoką 70 proc. stawkę podatku od tych gigantycznych odpraw, których wysokość przekroczy 3-krotność miesięcznego wynagrodzenia, zaś w przypadku odszkodowań z tytułu zakazu konkurencji podatkiem są objęte te, które przekroczą 12-krotność miesięcznego wynagrodzenia.
obywatel
6 lat temu
Koryto Plus działa. Prezesie prowadzać tak dalej.
...
Następna strona