Notowania

wiadomości
14.11.2016 10:37

500 tys. zł za pięć miesięcy pracy. Lotos wypłaci to, co Pietryszyn miał dostać z PZU

Za pięć miesięcy na stanowisku prezesa Grupy Lotos Robert Pietryszyn dostanie pół miliona złotych. Tyle zdaniem "Gazety Wyborczej" przyniosły zwolnionemu w środę pensja, odprawa i odszkodowanie za zakaz konkurencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe PZU)

Za pięć miesięcy na stanowisku prezesa Grupy Lotos Robert Pietryszyn dostanie pół miliona złotych. Tyle zdaniem "Gazety Wyborczej" przyniosły zwolnionemu w środę pensja, odprawa i odszkodowanie za zakaz konkurencji.
Lotosowi prezesował od maja 2016 roku, kiedy zastąpił na stanowisku długoletniego prezesa Pawła Olechnowicza. Przed transferem do Gdańska Pietryszyn zasiadał w zarządzie PZU i PZU Życie.

Gdy pojawiła się informacja, że zakończył karierę we władzach największego polskiego ubezpieczyciela, zaczęto spekulować, że otrzyma około 500 tys. zł odprawy. Ten zrzekł się pieniędzy, ale teraz je odzyska.

W komunikacie spółki nie podano przyczyn odwołania Pietryszyna, nie wiadomo też jakie decyzje zostaną podjęte w stosunku do wiceprezesów firmy.

Były prezes Lotosu jest kojarzony z odwołanym w połowie września ministrem skarbu Dawidem Jackiewiczem, a przede wszystkim z byłym posłem i rzecznikiem PiS Adamem Hofmanem, któremu miał udzielać prywatnych pożyczek.

Wcześniej kierował spółką Wrocław 2012, zajmującą się m.in. zarządzaniem Stadionem Miejskim w stolicy Dolnego Śląska.

Pietryszyn był związany z PiS od początku jego istnienia, szefował jej młodzieżowymi strukturami na Opolszczyźnie. Z ugrupowania odszedł w 2005 roku.

Rada nadzorcza Lotosu odwołując prezesa, powierzyła jego obowiązki Marcinowi Jastrzębskiemu - dotychczasowemu Wiceprezesowi Zarządu ds. Operacyjnych.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, wiadomości managera
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2016

fagociskoBrawo PiS, sto tysięcy za miesiąc? Ależ to "dobra zmiana" Wymieniajcie prezesów co chwile, aby każdy piesek mógł się wzbogacic kosztem … Czytaj całość

14-11-2016

jebpisdzielcaciemny pisdzielski naród mówi - jak kradli przez osiem lat to teraz dobra zmiana też może kraść tylko więcej i jest dobrze - jakim trzeba być skrajnym … Czytaj całość

14-11-2016

WRRRRDobra zmiana...żeby Was wszystkich kur.... popieściło. Pół miliona wziął za nic bo przez 5 miesięcy nawet nie wdrożył się do pracy. Powinniscie łajzy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (179)